Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
Pof. Marek Mandera

Już od marca 2022 roku Irańscy lekarze będą mogli skorzystać z pobytów szkoleniowych w Klinice Neurochirurgii Dziecięcej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. - Realizacja projektu ma przede wszystkim przyczynić się do promocji Polski, a przy okazji naszej Uczelni jako źródła wysokiej jakości wiedzy i usług medycznych – wyjaśnia prof. dr hab. n. med. Marek Mandera, Kierownik Kliniki Neurochirurgii Dziecięcej SUM, i dodaje: - Rozpoczęcie projektu uzależnione jest między innymi od przyznania środków finansowych na jego realizację przez polskie MSZ. W planie jest także rewizyta profesora Mandery w irańskich ośrodkach medycznych w celu szkolenia tamtejszej kadry medycznej, a także współpraca naukowa w zakresie neurochirurgii dziecięcej. Obecnie nie określono czasu trwania projektu. Jest to zależne od możliwości finansowych oraz rozwoju ewentualnych nowych zakresów współpracy (np. naukowych). Na ten cel przewidziano 22 tys. euro.

Projekt współpracy z ośrodkami irańskimi (nie tylko w Teheranie, ale również z Isfahan) powstał z inicjatywy polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych i pana Macieja Fałkowskiego, Ambasadora RP w Teheranie. Program pt. Dzieci Isfahanu wpisuje się, w obchody 80-lecia przybycia Armii Andersa do Iranu. Zgodnie z intencją władz RP ma on być wyrazem wdzięczności za gościnność Irańczyków dla tysięcy polskich dzieci, które znalazły się w Iranie w wojennych latach 1942-1944.

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.