Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
obraz dekoracyjny do wiadomości

Zespół Naukowców SUM dr n. o zdr. Katarzyna Brukało oraz prof. Oskar Kowalski razem z partnerami z 24 krajów europejskich oraz Komisją Europejską realizują projekt Best Re-MaP, którego jednym z celów jest właśnie opracowanie wartościowych, prostych do zaadaptowania rekomendacji w zakresie promowania zdrowych wyrobów żywieniowych i wartościowych produktów spożywczych.

Powołano Grupę Ekspercką składającą się z 25 osób z 14 różnych instytucji (m.in. Ministerstwa Zdrowia, Inspekcji Sanitarno-Epidemiologicznej, fundacji i stowarzyszeń promujących zdrowe wybory żywieniowe wśród dzieci, przedstawicieli samorządów lokalnych oraz towarzystw naukowych). Tak szeroki skład Grupy jest niezbędny, celem zapewnienia jak najszerszego spojrzenia na problemy i wyzwania oraz opracowania jak najbardziej realnych rozwiązań.

Warto dodać, że wartość rynku zamówień publicznych w Polsce w 2020 roku osiągnęła kwotę 183,5 mld zł, z czego 8,3  mld zł (4,54% ogólnego budżetu) odnosiło się do zamówień dotyczących żywności. Co więcej,  instytucje publiczne korzystające z takich rozwiązań (jak np. przedszkola, szkoły, szpitale) zobowiązane są do stosowania ogólnego Prawa Zamówień Publicznych, bez konkretnych wytycznych dotyczących jakości kupowanych produktów spożywczych, a najczęstszym stosowanym kryterium wyboru jest najniższa cena.


 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu
 

"Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2023

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.