Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
obraz dekoracyjny do wiadomości

Falafel, trufle z czerwonej fasoli, vege burgery z kaszy jaglanej, wegańska sałatka a la colesław. Te wszystkie dietetyczne pyszności przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 31 w Zabrzu podczas warsztatów kulinarnych w ramach projektu „Od wiedzy do zdrowia”, współfinansowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, w ramach programu „Społeczna Odpowiedzialność Nauki”.
Projekt ma na celu promocję zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej poprzez edukację oraz promocję sportu. Skierowany jest do mieszkańców regionu, dzieci, dorosłych oraz seniorów. Warsztaty  odwiedziła i pyszności spróbowała Ewa Wolnica, Naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miasta w Zabrzu.

Młodzi mistrzowie zdrowego odżywiania gotowali pod okiem specjalistów z Katedry Dietetyki Wydziału Nauk o Zdrowiu w Bytomiu.

Warto dodać, że trwa rekrutacja na bezpłatne porady dietetyczne, które odbywają się w Zabrzu Rokitnicy, formularz zgłoszeniowy znajduje się pod likiem: https://promocja.sum.edu.pl/index.php/projekty/od-wiedzy-do-zdrowia/zapisz-sie/abc-zdrowego-odzywiania/

W ramach porad otrzymujemy trzy bezpłatne spotkania, analizę składu masy ciała oraz zdrowe przepisu i moc pozytywnej energii.


 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.