Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat

Biznes

Kontakt

En / Ru

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
plakat konkursu

W roku 2022 Fundacja Ronalda McDonalda w Polsce będzie obchodzić 20-lecie działalności.

Fundacja jest organizacją pozarządową pożytku publicznego działającą na rzecz dzieci, partnerem zarówno dla rodziców/opiekunów dzieci jak i dla szpitali publicznych, z którymi realizuje wspólny cel – pomaga dzieciom i rodzinom dzieci w czasie hospitalizacji.

Misją Fundacji jest tworzenie, i realizacja programów, które pomagają dzieciom żyć w zdrowiu i pomyślności - Aby rodzina mogła być razem. Ambicją zaś podnoszenie standardu opieki nad dzieckiem i rodziną towarzyszącą mu w hospitalizacji.

W haśle „Aby rodzina mogła być razem” Fundacja odwołuje się do modelu opieki pediatrycznej, opisywanej pojęciem Family Centred Care, który realizuje między innymi przez utworzenie i prowadzenie dwóch Domów Ronalda McDonalda w Krakowie i Warszawie, zapewniających bezpłatny pobyt opiekunom chorego dziecka w pobliżu szpitala, w którym ono przebywa, a także przez wyposażanie oddziałów szpitalnych w łóżka dla rodziców, czy tworzenie w przestrzeni szpitali Pokoi Rodzinnych Ronalda McDonalda

Mając to na względzie, z okazji Jubileuszu 20-lecia Fundacja Ronalda McDonalda ogłasza ogólnopolski konkurs na najlepszą pracę doktorską, obronioną w latach 2016 – 2021, o tematyce obejmującej szeroko rozumiane potrzeby chorego dziecka i jego rodziców, rodziny, opiekunów, podczas całego okresu ich zmagań z chorobą.

Fundacja ma nadzieję, że konkurs przyczyni się do lepszego zrozumienia potrzeb chorującego dziecka, a także pomoże w upowszechnianiu idei „Aby rodzina mogła być razem”.

Poniżej znajdą Państwo link przekierowujący na stronę Fundacji, gdzie znajduje się regulamin i formularz konkursowy: https://www.frm.org.pl/pl/wydarzenia/konkurs-na-najlepsza-prace-doktorska

Prace doktorskie można przesyłać na adres Fundacji do dnia 15 lutego 2022 roku.

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.