Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat

Biznes

Kontakt

En / Ru

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
Nowa publikacja dr n. med. Karoliny Krupy-Kotary pt. Dietetyka pediatryczna

Przekazujemy do rąk czytelników nową publikację wydaną przez Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach pt. Dietetyka pediatryczna pod redakcją naukową Karoliny Krupy-Kotary. Podręcznik prezentuje aktualną wiedzę na temat wpływu żywienia na funkcjonowanie organizmu dziecka, zgodną z rekomendacjami i stanowiskami towarzystw naukowych, medycyną opartą na dowodach (EBM) oraz standardami żywienia opartego na dowodach naukowych (EBN). W podręczniku szczegółowo przedstawiono żywieniowe czynniki pre- i postantalne mające wpływ na przebieg ciąży i stan zdrowia noworodka, omówiono najważniejsze aspekty odżywiania dzieci według grup wiekowych, aspekty profilaktyki przewlekłych chorób niezakaźnych oraz wybrane zagadnienia dotyczące schorzeń i dolegliwości w pediatrii. Omówiono ponadto zagadnienia dotyczące możliwości, jakie stwarza aktualny stan nauki dla skutecznej profilaktyki zagrożeń zdrowia w zakresie przewlekłych chorób niezakaźnych w pediatrii i późniejszym dorosłym życiu.

Niniejsze opracowanie stanowi wartościowe uzupełnienie dotychczasowego piśmiennictwa dotyczącego zagadnień dietetyki pediatrycznej i jest odpowiedzią na brak swoistego odpowiednika. Podręcznik został uznany przez recenzenta za ważną pozycję literaturową skierowaną zarówno do: studentów oraz nauczycieli akademickich, jak i osób związanych z szeroką opieką pediatryczną, tj. lekarzy, dietetyków i personelu pracującego w szpitalach, żłobkach, przedszkolach i placówkach opiekuńczo-wychowawczych; może być również cennym i wiarygodnym źródłem wiedzy dla przyszłych rodziców czy opiekunów dzieci.

Warto zaznaczyć, że autorką okładki oraz kart tytułowej i rozdziałów jest ceniona ilustratorka Joanna Czarnecka ZOJKA.

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.