Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Doktoraty / Habilitacje

Nowa publikacja dr n. med. Karoliny Krupy-Kotary pt. Dietetyka pediatryczna

Przekazujemy do rąk czytelników nową publikację wydaną przez Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach pt. Dietetyka pediatryczna pod redakcją naukową Karoliny Krupy-Kotary. Podręcznik prezentuje aktualną wiedzę na temat wpływu żywienia na funkcjonowanie organizmu dziecka, zgodną z rekomendacjami i stanowiskami towarzystw naukowych, medycyną opartą na dowodach (EBM) oraz standardami żywienia opartego na dowodach naukowych (EBN). W podręczniku szczegółowo przedstawiono żywieniowe czynniki pre- i postantalne mające wpływ na przebieg ciąży i stan zdrowia noworodka, omówiono najważniejsze aspekty odżywiania dzieci według grup wiekowych, aspekty profilaktyki przewlekłych chorób niezakaźnych oraz wybrane zagadnienia dotyczące schorzeń i dolegliwości w pediatrii. Omówiono ponadto zagadnienia dotyczące możliwości, jakie stwarza aktualny stan nauki dla skutecznej profilaktyki zagrożeń zdrowia w zakresie przewlekłych chorób niezakaźnych w pediatrii i późniejszym dorosłym życiu.

Niniejsze opracowanie stanowi wartościowe uzupełnienie dotychczasowego piśmiennictwa dotyczącego zagadnień dietetyki pediatrycznej i jest odpowiedzią na brak swoistego odpowiednika. Podręcznik został uznany przez recenzenta za ważną pozycję literaturową skierowaną zarówno do: studentów oraz nauczycieli akademickich, jak i osób związanych z szeroką opieką pediatryczną, tj. lekarzy, dietetyków i personelu pracującego w szpitalach, żłobkach, przedszkolach i placówkach opiekuńczo-wychowawczych; może być również cennym i wiarygodnym źródłem wiedzy dla przyszłych rodziców czy opiekunów dzieci.

Warto zaznaczyć, że autorką okładki oraz kart tytułowej i rozdziałów jest ceniona ilustratorka Joanna Czarnecka ZOJKA.

SUM © 2016-2022