Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat

Biznes

Kontakt

En / Ru

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
Annales Academiae Medicae Silesiensis

Szanowni Państwo,

miło mi poinformować całą społeczność akademicką, że uczelniane czasopismo Annales Academiae Medicae Silesiensis ponownie zostało ujęte w ministerialnym wykazie czasopism naukowych, otrzymując 20 pkt (unikatowy identyfikator czasopisma – 201072; Komunikat Ministra Edukacji i Nauki z dnia 1 grudnia 2021 r.
w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych).

Nasze czasopismo ukazuje się nieprzerwanie od ponad 40 lat. Publikujemy w językach polskim i angielskim recenzowane oryginalne prace badawcze, dotyczące medycyny i farmacji oraz podstawowych nauk medycznych, a także prace poglądowe, opisy przypadków, listy, recenzje książek oraz komentarze redakcyjne.

Zapraszam i zachęcam do odwiedzenia nowej strony internetowej Annales (annales.sum.edu.pl), a chętnych – których, mam nadzieję, nie zabraknie – do zapoznania się z zasadami publikowania i przesyłania do redakcji ciekawych, a zarazem poruszających ważne tematy artykułów. Zaznaczam równocześnie, że publikacje z czasopism ujętych w wykazie MEiN zaliczane są do dorobku naukowego podczas postępowań o nadanie stopni doktora i doktora habilitowanego.

Mam nadzieję, że dzięki wspólnemu zaangażowaniu uda nam się dalej rozwijać nasze czasopismo i systematycznie podnosić jego punktację.

Jednocześnie dziękuję Pani Prof. dr hab. n. med. Małgorzacie Muc-Wierzgoń - Redaktorowi Naczelnemu Czasopisma oraz całemu Zespołowi Redakcyjnemu za zaangażowanie i trud włożony w pracę na rzecz rozwoju Annales Academiae Medicae Silesiensis.

Z wyrazami szacunku,

prof. dr hab. n. med. Tomasz Szczepański - Rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach
prof. dr hab. n. med. Katarzyna Mizia-Stec - Prorektor ds. Nauki i Współpracy Międzynarodowej
prof. dr hab. n. med. Edward Wylęgała - Prorektor ds. Rozwoju i Transferu Technologii

 

PDF (do pobrania)

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.