Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Doktoraty / Habilitacje

Annales Academiae Medicae Silesiensis

Szanowni Państwo,

miło mi poinformować całą społeczność akademicką, że uczelniane czasopismo Annales Academiae Medicae Silesiensis ponownie zostało ujęte w ministerialnym wykazie czasopism naukowych, otrzymując 20 pkt (unikatowy identyfikator czasopisma – 201072; Komunikat Ministra Edukacji i Nauki z dnia 1 grudnia 2021 r.
w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych).

Nasze czasopismo ukazuje się nieprzerwanie od ponad 40 lat. Publikujemy w językach polskim i angielskim recenzowane oryginalne prace badawcze, dotyczące medycyny i farmacji oraz podstawowych nauk medycznych, a także prace poglądowe, opisy przypadków, listy, recenzje książek oraz komentarze redakcyjne.

Zapraszam i zachęcam do odwiedzenia nowej strony internetowej Annales (annales.sum.edu.pl), a chętnych – których, mam nadzieję, nie zabraknie – do zapoznania się z zasadami publikowania i przesyłania do redakcji ciekawych, a zarazem poruszających ważne tematy artykułów. Zaznaczam równocześnie, że publikacje z czasopism ujętych w wykazie MEiN zaliczane są do dorobku naukowego podczas postępowań o nadanie stopni doktora i doktora habilitowanego.

Mam nadzieję, że dzięki wspólnemu zaangażowaniu uda nam się dalej rozwijać nasze czasopismo i systematycznie podnosić jego punktację.

Jednocześnie dziękuję Pani Prof. dr hab. n. med. Małgorzacie Muc-Wierzgoń - Redaktorowi Naczelnemu Czasopisma oraz całemu Zespołowi Redakcyjnemu za zaangażowanie i trud włożony w pracę na rzecz rozwoju Annales Academiae Medicae Silesiensis.

Z wyrazami szacunku,

prof. dr hab. n. med. Tomasz Szczepański - Rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach
prof. dr hab. n. med. Katarzyna Mizia-Stec - Prorektor ds. Nauki i Współpracy Międzynarodowej
prof. dr hab. n. med. Edward Wylęgała - Prorektor ds. Rozwoju i Transferu Technologii