Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Doktoraty / Habilitacje

plakat e-wolontariat

Lubisz rozmawiać z ludźmi i służyć im pomocą? Chcesz zdobyć wiedzę i doświadczenie z zakresu ochrony zdrowia i sprawdzić się pomagając pacjentom? Właśnie Ciebie szukamy! Zgłoś się do e-wolontariatu Rzecznika Praw Pacjenta i pożytecznie wykorzystaj swój wolny czas.

Kogo poszukujemy?

• Wolontariuszy! Osób empatycznych, otwartych i komunikatywnych, zainteresowanych funkcjonowaniem systemu ochrony zdrowia oraz ceniących sobie możliwość pracy z ludźmi
  • Wolontariuszem może być każdy, kto posiada stabilne łącze internetowe
  • Wolontariusz powinien posiadać zdolność szybkiej analizy otrzymywanych komunikatów oraz formułowania odpowiedzi w sposób zrozumiały dla odbiorcy

Co możemy zaoferować?

W trakcie wolontariatu na rzecz Biura Rzecznika Praw Pacjenta:

• Będziesz rozwijał wiedzę i zainteresowania związane z systemem ochrony zdrowia
  • Zdobędziesz doświadczenie w zakresie stosowania praw pacjenta
  • Otrzymasz darmowe szkolenia, w tym z zakresu pracy i umiejętności komunikacji
  • Otrzymasz możliwość udziału w projektach realizowanych przez Rzecznika Praw Pacjenta
  • Rozwiniesz kompetencje miękkie w kontaktach z pacjentem
  • Oferty stałej współpracy dla najbardziej zaangażowanych
  • Umowę wolontariacką
  • Narzędzia do pracy: komputer, słuchawki
  • Pomoc i wsparcie koordynatora oraz innych pracowników Biura Rzecznika Praw Pacjenta
  • Zaświadczenie o odbytym wolontariacie

Jakie będą Twoje zadania?

• Udzielanie informacji związanych z prawami pacjenta oraz systemem ochrony zdrowia przez Internet (livechat).
  • Udzielanie informacji związanych z prawami pacjenta oraz systemem ochrony zdrowia przez obsługę bezpłatnej infolinii Rzecznika Praw Pacjenta
  • Opracowywanie i pomoc przy wydawaniu publikacji oraz programów edukacyjnych popularyzujących wiedzę o ochronie praw pacjenta

W jakim czasie będziesz pracować?

Minimum 10 godzin tygodniowo – grafik zostanie dostosowany do Twoich indywidualnych możliwości

Rzecznik Praw Pacjenta to instytucja powołana celem ochrony praw pacjentów. Przywiązujemy ogromną wagę do monitorowania i poprawy poziomu bezpieczeństwa pacjentów w placówkach medycznych w całym kraju, a także podejmujemy działania edukacyjne w tym zakresie. Ponieważ chcemy dotrzeć do jak największej liczby potrzebujących pomocy pacjentów - podjęliśmy decyzję o dodatkowej formie wsparcia – jaką jest porozumiewanie się na odległość przy udziale i zaangażowaniu wolontariuszy.

SUM © 2016-2022