Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Doktoraty / Habilitacje

Sukcesy Sekcji Żeglarskiej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego!

Sekcja Żeglarska Śląskiego Uniwersytetu Medycznego od lat cieszy się dużą popularnością. Trenujemy, by reprezentować Uczelnię na zawodach a także umożliwiamy doskonalenie swoich umiejętności osobom, które dopiero zaczynają przygodę z żeglarstwem.

Jak wygląda życie naszej Sekcji?

W miesiącach zimowych, gdy nie ma możliwości przebywania na wodzie, integrujemy się poprzez różne formy spotkań. Są nimi m.in. wspólne wieczory filmowe oraz wyjazdy na festiwale szantowe. Tradycją naszej sekcji jest rozpoczęcie sezonu żeglarskiego wyjazdem majówkowym, na którym żeglujemy do zachodu słońca, a wieczorami spotykamy się przy ognisku.

Następnie treningi odbywają się na pobliskich jeziorach w formie kilkugodzinnych spotkań. Dzięki naszemu zaangażowaniu, odnosimy liczne sukcesy zarówno w zawodach lokalnych jak i przede wszystkim międzyuczelnianych. Od trzech lat zajmujemy miejsca na podium w Akademickich Mistrzostwach Śląska (zarówno w klasyfikacji indywidualnej jak i uczelnianej). By móc lepiej reprezentować naszą Uczelnię na zawodach,a przede wszystkim AMP,  naszym marzeniem jest posiadanie własnej Omegi typu Sport. I tak  powstał  projekt Omega dla SUM, którego celem jest zakup łódki dla naszej sekcji.

Poniżej nasze sukcesy!

Akademickie Mistrzostwa Śląska :

1. 2019r. – 3 miejsce indywidualne i 3 miejsce drużynowo
  2. 2020r. – 2 miejsce indywidualne i 1 miejsce drużynowo
  3. 2021r. – 2 miejsce indywidualne i 2 miejsce drużynowo

Akademickie Mistrzostwa Polski :

1. 2018r. – 3 miejsce drużynowo w klasyfikacji  Uczelni Medycznych
  2. 2019r.- 2 miejsce indywidualne i 1 drużynowo w klasyfikacji Uczelni Medycznych
  3. 2020r. – 4 miejsce drużynowo  w klasyfikacji Uczelni Medycznych

Zawody Pozauczelniane :

2018r. - III Regaty o Puchar Rektora Akademii Techniczno-Humanistycznej – 3 oraz 4 miejsce indywidualne  w klasyfikacji Omega

2019r. - IV Regaty o Puchar Rektora Akademii Techniczno-Humanistycznej – 1 oraz 2 miejsce indywidualne w klasyfikacji open

Wszystkie wydarzenia z życia Sekcji publikujemy na naszym fanpage’u  na facebooku : Sekcja Żeglarska AZS ŚUM.  Zapraszamy do zapisów https://www.facebook.com/sekcjazeglarskaSUM

Pozdrawiamy Ekipa Sekcji Żeglarskiej AZS ŚUM !!

SUM © 2016-2022