Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat

Biznes

Kontakt

En / Ru

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
Sukcesy Sekcji Żeglarskiej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego!

Sekcja Żeglarska Śląskiego Uniwersytetu Medycznego od lat cieszy się dużą popularnością. Trenujemy, by reprezentować Uczelnię na zawodach a także umożliwiamy doskonalenie swoich umiejętności osobom, które dopiero zaczynają przygodę z żeglarstwem.

Jak wygląda życie naszej Sekcji?

W miesiącach zimowych, gdy nie ma możliwości przebywania na wodzie, integrujemy się poprzez różne formy spotkań. Są nimi m.in. wspólne wieczory filmowe oraz wyjazdy na festiwale szantowe. Tradycją naszej sekcji jest rozpoczęcie sezonu żeglarskiego wyjazdem majówkowym, na którym żeglujemy do zachodu słońca, a wieczorami spotykamy się przy ognisku.

Następnie treningi odbywają się na pobliskich jeziorach w formie kilkugodzinnych spotkań. Dzięki naszemu zaangażowaniu, odnosimy liczne sukcesy zarówno w zawodach lokalnych jak i przede wszystkim międzyuczelnianych. Od trzech lat zajmujemy miejsca na podium w Akademickich Mistrzostwach Śląska (zarówno w klasyfikacji indywidualnej jak i uczelnianej). By móc lepiej reprezentować naszą Uczelnię na zawodach,a przede wszystkim AMP,  naszym marzeniem jest posiadanie własnej Omegi typu Sport. I tak  powstał  projekt Omega dla SUM, którego celem jest zakup łódki dla naszej sekcji.

Poniżej nasze sukcesy!

Akademickie Mistrzostwa Śląska :

  1. 2019r. – 3 miejsce indywidualne i 3 miejsce drużynowo
  2. 2020r. – 2 miejsce indywidualne i 1 miejsce drużynowo
  3. 2021r. – 2 miejsce indywidualne i 2 miejsce drużynowo

Akademickie Mistrzostwa Polski :

  1. 2018r. – 3 miejsce drużynowo w klasyfikacji  Uczelni Medycznych
  2. 2019r.- 2 miejsce indywidualne i 1 drużynowo w klasyfikacji Uczelni Medycznych
  3. 2020r. – 4 miejsce drużynowo  w klasyfikacji Uczelni Medycznych

Zawody Pozauczelniane :

2018r. - III Regaty o Puchar Rektora Akademii Techniczno-Humanistycznej – 3 oraz 4 miejsce indywidualne  w klasyfikacji Omega

2019r. - IV Regaty o Puchar Rektora Akademii Techniczno-Humanistycznej – 1 oraz 2 miejsce indywidualne w klasyfikacji open

Wszystkie wydarzenia z życia Sekcji publikujemy na naszym fanpage’u  na facebooku : Sekcja Żeglarska AZS ŚUM.  Zapraszamy do zapisów https://www.facebook.com/sekcjazeglarskaSUM

Pozdrawiamy Ekipa Sekcji Żeglarskiej AZS ŚUM !!

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.