Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
Dziesięcioro wspaniałych. Stypendia dla najlepszych z Powiatu Tarnogórskiego!

Dziesięcioro wspaniałych

Stypendia dla najlepszych studentów SUM ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego z Powiatu Tarnogórskiego

Są na pierwszym roku różnych kierunków medycznych, świetnie zdali maturę, a teraz mogą cieszyć się dodatkową nagrodą, czyli stypendium w wysokości 500 złotych!
Dziesięcioro uczniów z Powiatu Tarnogórskiego spełniło kryteria określone w „Regulaminie przyznania Stypendiów dla studentów I roku, będących absolwentami szkół średnich Powiatu Tarnogórskiego”, uprawniającego do pobierania w roku akademickim 2021/2022 stypendium motywacyjnego w wysokości właśnie 500 zł. Miesięcznie, wypłacanego przez okres 9 miesięcy.
Stypendium zostało ustanowione na mocy umowy zawartej pomiędzy Śląskim Uniwersytetem Medycznym w Katowicach a Powiatem Tarnogórskim.
- Gratuluję wyróżnienia i życzę sukcesów w nauce i życiu osobistym oraz satysfakcji ze znalezienia się w gronie studentów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach – powiedział JM Rektor SUM prof. dr hab. n. med. Tomasz Szczepański, życząc stypendystom, by studiowanie było czymś więcej niż studiowaniem, ale inspirującą przygodą z nauką. Namawiał, by nie ograniczać marzeń związanych z edukacją. – Być może wśród was są przyszli nobliści.
- Jesteście naszą dumą. Znajdujemy się w pięknej Sali Senatu SUM, gdzie widzą portrety byłych rektorów. Życzę państwu osiągnięcia co najmniej takich sukcesów, jak ci wspaniali naukowcy – dodała Krystyna Kosmala, starosta Powiatu Tarnogórskiego. – Mam nadzieję, że po zakończeniu nauki pozostaniecie Państwo w regionie, by wspierać naszą medycynę i naszych pacjentów.

 

 

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.