Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Doktoraty / Habilitacje

Dziesięcioro wspaniałych. Stypendia dla najlepszych z Powiatu Tarnogórskiego!

Dziesięcioro wspaniałych

Stypendia dla najlepszych studentów SUM ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego z Powiatu Tarnogórskiego

Są na pierwszym roku różnych kierunków medycznych, świetnie zdali maturę, a teraz mogą cieszyć się dodatkową nagrodą, czyli stypendium w wysokości 500 złotych!
Dziesięcioro uczniów z Powiatu Tarnogórskiego spełniło kryteria określone w „Regulaminie przyznania Stypendiów dla studentów I roku, będących absolwentami szkół średnich Powiatu Tarnogórskiego”, uprawniającego do pobierania w roku akademickim 2021/2022 stypendium motywacyjnego w wysokości właśnie 500 zł. Miesięcznie, wypłacanego przez okres 9 miesięcy.
Stypendium zostało ustanowione na mocy umowy zawartej pomiędzy Śląskim Uniwersytetem Medycznym w Katowicach a Powiatem Tarnogórskim.
- Gratuluję wyróżnienia i życzę sukcesów w nauce i życiu osobistym oraz satysfakcji ze znalezienia się w gronie studentów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach – powiedział JM Rektor SUM prof. dr hab. n. med. Tomasz Szczepański, życząc stypendystom, by studiowanie było czymś więcej niż studiowaniem, ale inspirującą przygodą z nauką. Namawiał, by nie ograniczać marzeń związanych z edukacją. – Być może wśród was są przyszli nobliści.
- Jesteście naszą dumą. Znajdujemy się w pięknej Sali Senatu SUM, gdzie widzą portrety byłych rektorów. Życzę państwu osiągnięcia co najmniej takich sukcesów, jak ci wspaniali naukowcy – dodała Krystyna Kosmala, starosta Powiatu Tarnogórskiego. – Mam nadzieję, że po zakończeniu nauki pozostaniecie Państwo w regionie, by wspierać naszą medycynę i naszych pacjentów.

SUM © 2016-2022