Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Doktoraty / Habilitacje

Neuroimmunologia 2021

Immunosenescence – czy układ immunologiczny się starzeje?

Konferencja w internecie

8 grudnia 2021 r.

Szanowni Państwo, Serdecznie zapraszam do udziału w Konferencji „ Neuroimmunologia 2021” w dniu 8 grudnia 2021 w formie zdalnej. Temat tegorocznego spotkania będzie oscylował wokół zagadnienia „immunosenescence”, czyli zjawiska starzenia się układu immunologicznego. Zaproszenie do wygłoszenia wykładów przyjęli wybitni polscy wykładowcy zajmujący się tematyką immunologii i neuroimmunologii. W trakcie konferencji spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy układ immunologiczny się starzeje, czy występowanie i przebieg chorób neuroimmunologicznych ma związek z wiekiem. Ponadto, zostaną przedstawione rekomendacje dotyczące zasad leczenia immunomodulującego w populacji osób dorosłych i dzieci. Pojawią się wskazówki jak właściwie planować i rozpoczynać terapie immunomodulujące w zależności od wieku pacjentów aby uzyskać najlepszą odpowiedź terapeutyczną. Spotkanie zakończy przedstawienie nadchodzących terapii immunologicznych w miastenii, migrenie, otępieniu i innych chorobach neurologicznych.

PDF (do pobrania)

SUM © 2016-2022