Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

11 czerwca odbyło się uroczyste podpisanie porozumienia między Śląskim Uniwersytetem Medycznym w Katowicach a Śląską Izbą Lekarską w zakresie upowszechniania, propagowania i organizowania przez studentów kierunku lekarskiego i lekarsko-dentystycznego różnych form pomocy dla seniorów - członków ŚIL i ich rodzin.

Porozumienie podpisali Rektor SUM prof. dr hab. n. med. Przemysław Jałowiecki, Prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Katowicach dr Jacek Kozakiewicz oraz Przewodniczący Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach Oskar Bożek.

 W myśl porozumienia RUSS zobowiązała się do upowszechniania i propagowania wśród studentów Uczelni informacji na temat zawartego  porozumienia i możliwości organizowania przez studentów różnych form pomocy dla członków ŚIL i ich rodzin, organizowania doraźnych usług opiekuńczych na rzecz ww. osób oraz wsparcia i pomocy seniorom - członkom ŚIL w kontaktach z ich rodzinami, otoczeniem oraz samorządem lekarskim.

Śląska Izba Lekarska podejmie się organizacji szkoleń z zakresu procedur związanych z przyznawaniem prawa wykonywania zawodu, organizacją i przebiegiem stażu podyplomowego oraz praw i obowiązków wynikających z przynależności do izby lekarskiej, bieżącego informowania o organizowanych przez ŚIL kursach i szkoleniach w ramach kształcenia podyplomowego i umożliwienia w nich uczestnictwa, przekazywania informacji i umożliwienia uczestnictwa w wydarzeniach sportowo-kulturalnych ŚIL oraz wspierania konferencji naukowych organizowanych  przez studenckie koła naukowe.

Zdjęcia: Anna Zadora-Świderek, redakcja "Pro Medico"

[Przesłano przez: Agata Kalafarska]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.