Informacja o naborze wniosków do programu stypendialnego SSHN na pobyt badawczy we Francji 2022 r.

Uprzejmie informuję, że Ambasada Francuska w Polsce ogłosiła nabór wniosków do programu stypendialnego SSHN na pobyt badawczy we Francji 2022.

Powyższa oferta jest skierowana do polskich lub zagranicznych naukowców oraz młodych naukowców prowadzących działalność naukową we wszystkich dziedzinach nauki, pracujących w polskiej instytucji naukowej, którzy chcieliby prowadzić badania naukowe we Francji, zmierzające do nawiązania nowej współpracy francusko-polskiej. O stypendium mogą również aplikować doktoranci związani z polską instytucją, ale nie realizujący aktualnie doktoratu w systemie cotutelle lub codirection z instytucją francuską.

Czas trwania pobytu wynosi od 1 do 3 miesięcy i musi się odbyć między 1 lutego a 31 grudnia 2022 r. Wysokość stypendium to 1704 € na każdy miesiąc pobytu we Francji.

Wnioski o ww. stypendium są składane bezpośrednio przez naukowców, jednak ze względu na wymóg dołączenia do formularza zgłoszeniowego listu rekomendacyjnego od Uczelni w języku angielskim lub francuskim, w przypadku zainteresowania zgłoszeniem, uprzejmie prosimy o kontakt z Centrum Nauki i Współpracy Międzynarodowej SUM (tel. 32 208 3531; email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) w terminie nie późniejszym niż 17.11.2021 r.

Nabór wniosków o stypendium jest prowadzony do dnia 22 listopada 2021 r. do godziny 12.00. Szczegółowe informacje dotyczące procedury składania wniosków do ww. programu znajdują się na stronie internetowej pod adresem: https://www.pologne.campusfrance.org/pl/program-stypendialny-sshn-na-pobyt-badawczy-2022.

Serdecznie zachęcamy do aplikowania.