Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Doktoraty / Habilitacje

Odznaczenie Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę prof. dr hab. n. med. Edwarda Wylęgały

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości Prezydent RP Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe osobom zasłużonym w służbie państwu i społeczeństwu. – Było moją wolą, aby spotkali się dzisiaj na tej sali odznaczeni, którzy przez te lata swojego życia działali dla Rzeczypospolitej, dla naszego państwa, dla naszego społeczeństwa, dla ludzi po prostu w bardzo różnych dziedzinach. Można więc śmiało powiedzieć, że ci którzy są bohaterami dzisiejszej uroczystości, to jest pewien przekrój działalności dla Polski – podkreślał Prezydent.
– Od działalności duchowej, służenia drugiemu człowiekowi wsparciem duchowym, tym najbardziej głębokim, bo związanym z wiarą, poprzez obronę podstawowych wartości – praw człowieka, walkę o wolność, niepodległość, suwerenność Rzeczypospolitej. Poprzez budowanie zrębów ważnych instytucji odrodzonego państwa polskiego, bo tak je nazywam po 1989 r. Poprzez budowanie polskiej kultury w sposób niezłomny, trwały, stały – wskazywał.

KRZYŻEM OFICERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI za wybitne wybitne zasługi dla nauki polskiej, za osiągnięcia w działalności na rzecz rozwoju medycyny i popularyzowanie polskiej myśli naukowej na świecie został odznaczony prof. dr hab. n. med. Edward Wylęgała, lekarz, okulista, profesor nauk medycznych, autor pionierskich operacji i innowacyjnych metod leczenia chorób oczu, Prorektor ds. Rozwoju i Transferu Technologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach Gratulujemy!

SUM © 2016-2021