Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat

Biznes

Kontakt

En / Ru

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

251021 PPM

Śląski Uniwersytet Medyczny wraz z Uniwersytetem Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, Uniwersytetem Medycznym w Białymstoku, Gdańskim Uniwersytetem Medycznym, Uniwersytetem Medycznym w Lublinie, Pomorskim Uniwersytetem Medycznym w Szczecinie, Warszawskim Uniwersytetem Medycznym oraz Instytutem Medycyny Pracy im. prof. Jerzego Nofera w Łodzi, tworzy Polską Platformę Medyczną (PPM https://ppm.edu.pl).

PPM udostępnia zasoby nauki partnerów projektu z zakresu medycyny, farmacji, stomatologii, zdrowia publicznego, bezpieczeństwa i higieny pracy, ergonomii i ochrony zdrowia, tj. publikacje, doktoraty, patenty, profile naukowców, które stają się lepiej widoczne i dostępne. To pozwala na lepszy odbiór w środowisku naukowym jak i w innych obszarach życia społecznego i gospodarczego.

Dzięki Platformie komunikacja naukowa i współpraca różnych podmiotów stają się okazją do szybszego i bardziej efektywnego znalezienia siebie nawzajem i być może nawiązania potencjalnej współpracy.

Zachęcamy również do współpracy z Biblioteką SUM w Katowicach  i jej pracownikami, w celu przekazania wersji elektronicznej tekstu swojego doktoratu i sporządzenia stosownej umowy. Integralną częścią PPM jest lokalna platforma PPM SUM i Repozytorium SUM (link: https://ppm.sum.edu.pl).

W najbliższym czasie do grona partnerów dołączy Uniwersytet Medyczny w Łodzi oraz Uniwersytet Jagielloński-Collegium Medicum.

Już jutro zaprezentujemy interaktywny przewodnik po PPM.

 

Plakat

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2021

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.