Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat

Biznes

Kontakt

En / Ru

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

Szanowni Państwo,

pragnę wyrazić serdeczne podziękowania za wzmożoną w bieżącym roku Państwa aktywność publikacyjną, szczególnie z uwagi na rozpoczynający się z dniem 1 stycznia 2022 r. proces ewaluacji jakości naukowej jednostek naukowych.

Równocześnie chciałabym przypomnieć o obowiązującej w SUM procedurze publikacyjnej. Każdorazowo przed wygenerowaniem oraz przesłaniem faktury należy złożyć do Kancelarii SUM Zapotrzebowanie na dostawy i usługi zgodnie z obowiązującą procedurą określoną Zarządzeniem Nr 157/2014 z dnia 14.11.2014 r. Rektora SUM w sprawie wydatkowania środków publicznych w Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach.

Przedstawianie faktury za dokonanie opłaty za artykuł naukowy przed wydaniem zgody właściwego merytorycznie Organu SUM prowadzi do sytuacji, w której nie zostało przygotowane stosowne zamówienie przez Sekcję ds. Badań Naukowych Centrum Nauki i Współpracy Międzynarodowej SUM. W związku z powyższym, niemożliwa staje się jej natychmiastowa zapłata.

Wskazana wyżej sytuacja, która bardzo często ma miejsce, powoduje opóźnienia w realizacji ww. zapotrzebowań / dokonywaniu opłat za publikacje. Sugerujemy, aby składać zapotrzebowanie na pokrycie kosztów publikacji na etapie ostatnich korekt redakcyjnych (po zaakceptowaniu odpowiedzi na uwagi recenzentów) lub zaraz po przyjęciu pracy do druku.

Życzę Państwu wytrwałości i nieustającego entuzjazmu w realizacji badań naukowych i publikacji wyników Państwa pracy w prestiżowych, wysoko punktowanych czasopismach.

Z wyrazami szacunku

Prof. dr hab. n. med. Katarzyna Mizia-Stec

Prorektor ds. Nauki i Współpracy Międzynarodowej

Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2021

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.