Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Doktoraty / Habilitacje

Three Minute Thesis

Naukowe zagadnienia, świetne opowieści i… jedynie trzy minuty na ich przedstawienie. To założenia konkursu Three Minute Thesis® – doktorat w trzy minuty. Kolejna śląska edycja wydarzenia odbędzie się już w listopadzie 2021 roku. Zgłoszenia należy przesyłać do 27 października 2021 roku.

Three Minute Thesis® (3MT®) to międzynarodowy konkurs z zakresu komunikacji naukowej, podczas którego uczestnicy-doktoranci prezentują publiczności oraz jury zagadnienia związane z ich pracą doktorską. Na wystąpienie mają jedynie trzy minuty, podczas których muszą opowiedzieć o realizowanych działaniach oraz zainteresować odbiorców.

To niełatwe zadanie przynosi młodym naukowcom wiele korzyści – jest szansą na popularyzację nauki przedstawienia swoich idei, a także na rozwój kompetencji komunikacyjnych i medialnych. Świetny występ wiąże się także ze zdobyciem atrakcyjnych nagród.

Zgłoszenia do konkursu należy przesłać do 27 października 2021 roku za pośrednictwem formularza rejestracyjnego: https://tiny.pl/99tx9. Eliminacje odbędą się 6 listopada 2021 r. od godziny 10:00. Finał przewidziany jest na 19 listopada 2021 r. od godziny 18:00.

W śląskiej edycji konkursu mogą wziąć udział doktoranci szkół wyższych województwa śląskiego oraz mieszczących się na Śląsku oddziałów Polskiej Akademii Nauk. Wydarzenie jest skierowane do doktorantów wszystkich dyscyplin.

Regulamin  oraz szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej konkursu Three Minute Thesis® (3MT®): https://www.polsl.pl/rjo7-cpn/konkurs-three-minute-thesis/

SUM © 2016-2021