Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
Logo Observatory

W nawiązaniu do podpisanej przez JM Rektora Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach zaktualizowanej wersji dokumentu Magna Charta Universitatum 2020 (MCU 2020), pierwotnie podpisanego przez 388 rektorów uczelni wyższych z całego świata w 900-lecie Uniwersytetu Bolońskiego w dniu 18 września 1988 r. uprzejmie informujemy, że do Uczelni wpłynęło zaproszenie ze strony Magna Charta Observatory do bezpłatnego udziału w dyskusyjnej sesji online pt.: „Odbudowując lepsze – czy możemy sprawić, by dostęp do szkolnictwa wyższego na całym świecie był bardziej sprawiedliwy po pandemii?”, która odbędzie się w dniu 29 października 2021 r. w godzinach od 14:00 do 15:00 Brytyjskiego Czasu Letniego (BST). Powyższa sesja jest realizowana w ramach projektu World Access to Higher Education (WAHED) prowadzonego przez profesora Graeme Athertona z National Education Opportunities Network (Wielka Brytania).

Spotkanie będzie poświęcone praktycznym zastosowaniom kolejnej z zasad określonych w nowej MCU 2020 w zakresie obowiązku uczelni do promowania równości i uczciwości we wszystkich aspektach życia akademickiego, w tym w obszarach rekrutacji, zatrudniania i awansowania. Szczególny nacisk będzie położony na wpływ pandemii COVID-19 w zakresie równego i sprawiedliwego dostępu do szkolnictwa wyższego.

Wydarzenie jest dedykowane dla całej społeczności akademickiej i stanowi okazję do dyskusji, wymiany wiedzy i doświadczeń z przedstawicielami pozostałych sygnatariuszy pochodzących z różnych krajów i kultur.

Rejestracja udziału w sesji online jest otwarta do dnia 13 października 2021 r. i jest dokonywana poprzez wypełnienie elektronicznego formularza zgłoszeniowego dostępnego pod adresem: https://forms.gle/YTYGG5wQxaQS7Yuf6. Miejsca w ww. sesji są ograniczone, dlatego w przypadku, gdy liczba zgłoszeń będzie większa niż liczba dostępnych miejsc, organizator skontaktuje się z osobami, które nie otrzymają miejsc, wskazując sposób w jaki mogą zobaczyć dyskusję.

Serdecznie zachęcamy do udziału w wydarzeniu.

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.