Aż trzy dni spędzili Studenci z Koła Medycyny Ratunkowej na Mistrzostwach Medycyny Ratunkowej w okolicach Skoczowa. Drużyna Red alert w składzie: Jakub Jedynak, Antonina Jedynak, Katarzyna Jeleń, Marek Leśniak zajęła 11 miejsce w Polsce, drużyna Desmurdzy w składzie Jakub Heluszka, Anna Hycki, Alicja Poloczek, Jakub Szczerba zajęła 6 miejsce oraz nagrodę za najlepszy wynik w zadaniu "na czas".

 - Zdecydowaliśmy się pojechać już drugi raz. Tym razem zawody trwały jednak zdecydowanie dłużej. Organizatorzy jak zwykle nas nie zawiedli. Jak sami mówią ich pomysły są "z życia wzięte", co też czyni symulacje bardzo realnymi. Zaczęliśmy w piątek o 21:30 czterema zadaniami nocnymi. Dla nas była to nowość. Musieliśmy zmierzyć się z zadaniem, ale też z własnym zmęczeniem czy ciemnościami w okolicy, której nie znaliśmy –tłumaczą uczestnicy. Jak dodają - W sobotę od samego rana walczyliśmy dzielnie w kolejnych 8 zadaniach. W trakcie zawodów mieliśmy do wykonania m.in. takie zadania jak transport poszkodowanego do brzegu, wdrapanie się na linach na wieżę i udzielenie pomocy strażakowi z gorszym samopoczuciem czy przeprowadzenie akcji ratowniczej w trakcie wypadku na kolei linowej Czantoria, gdzie rodzice wraz z dzieckiem spadli ze wspomnianej kolejki. Cały wyjazd wiele nam dał i wiele też nauczył. Ale musimy przyznać, że też świetnie się bawiliśmy. Pamiętajmy, że wszystkie te sytuacje dzieją się też naprawdę,  w naszym życiu zawodowym, a takie wydarzenia są najlepszym rodzajem treningu – podkreślają.

Szczególne podziękowania Studenci składają Panu doktorowi Michałowi Starosolskiemu za przygotowanie, wyposażenie w profesjonalny sprzęt jak i ogrom wsparcia w tracie zawodów. Podziękowania również za wsparcie finansowe Studenckiemu Samorządowi SUM Katowice, a także organizatorom - całemu Fluo Team za świetnie spędzony czas.