Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

Aż trzy dni spędzili Studenci z Koła Medycyny Ratunkowej na Mistrzostwach Medycyny Ratunkowej w okolicach Skoczowa. Drużyna Red alert w składzie: Jakub Jedynak, Antonina Jedynak, Katarzyna Jeleń, Marek Leśniak zajęła 11 miejsce w Polsce, drużyna Desmurdzy w składzie Jakub Heluszka, Anna Hycki, Alicja Poloczek, Jakub Szczerba zajęła 6 miejsce oraz nagrodę za najlepszy wynik w zadaniu "na czas".

 - Zdecydowaliśmy się pojechać już drugi raz. Tym razem zawody trwały jednak zdecydowanie dłużej. Organizatorzy jak zwykle nas nie zawiedli. Jak sami mówią ich pomysły są "z życia wzięte", co też czyni symulacje bardzo realnymi. Zaczęliśmy w piątek o 21:30 czterema zadaniami nocnymi. Dla nas była to nowość. Musieliśmy zmierzyć się z zadaniem, ale też z własnym zmęczeniem czy ciemnościami w okolicy, której nie znaliśmy –tłumaczą uczestnicy. Jak dodają - W sobotę od samego rana walczyliśmy dzielnie w kolejnych 8 zadaniach. W trakcie zawodów mieliśmy do wykonania m.in. takie zadania jak transport poszkodowanego do brzegu, wdrapanie się na linach na wieżę i udzielenie pomocy strażakowi z gorszym samopoczuciem czy przeprowadzenie akcji ratowniczej w trakcie wypadku na kolei linowej Czantoria, gdzie rodzice wraz z dzieckiem spadli ze wspomnianej kolejki. Cały wyjazd wiele nam dał i wiele też nauczył. Ale musimy przyznać, że też świetnie się bawiliśmy. Pamiętajmy, że wszystkie te sytuacje dzieją się też naprawdę,  w naszym życiu zawodowym, a takie wydarzenia są najlepszym rodzajem treningu – podkreślają.

Szczególne podziękowania Studenci składają Panu doktorowi Michałowi Starosolskiemu za przygotowanie, wyposażenie w profesjonalny sprzęt jak i ogrom wsparcia w tracie zawodów. Podziękowania również za wsparcie finansowe Studenckiemu Samorządowi SUM Katowice, a także organizatorom - całemu Fluo Team za świetnie spędzony czas.

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu
 

"Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2023

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.