Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

 

Bez właściwej rehabilitacji nie ma powrotu do zdrowia. Dobitnie pokazał to COVID-19, choroba atakująca wszystkie organy, zwłaszcza układ oddechowy i naczyniowy. Najlepsi specjaliści od rehabilitacji z całego kraju i zagranicy przyjadą w październiku do Rept, by zastanawiać się nad rozwojem tej nieco pomijanej dziedziny. Z okazji 60-lecia w  Górnośląskim Centrum Rehabilitacji „Repty” odbędzie się Międzynarodowa Interdyscyplinarna Konferencja Naukowo-Szkoleniową pod hasłem: „Perspektywy rehabilitacji kompleksowej”.

Pacjenci w całym kraju szturmują centra rehabilitacji, by na nowo nauczyć się chodzić, oddychać, wzmocnić mięśnie. Pocovidowe osłabienie organizmu, które dotknęło ludzkość masowo, pokazało, że choroba sieje spustoszenie w organizmie i aby wrócić do sprawności, trzeba poświęcić temu trochę czasu i oddać się w ręce specjalistów.

Górnośląskie Centrum Rehabilitacji „Repty od 60 lat pomaga wrócić do zdrowia osobom po wielu chorobach. Rehabilitowani są tu pacjenci po urazach, udarach, zawałach mięśnia sercowego czy chorobach onkologicznych z wykorzystaniem najnowocześniejszych metod stosowanych w ośrodkach na całym świecie.

„Repty” były pierwszą placówką w kraju, która dysponowała odpowiednim zapleczem kadrowym i sprzętowym, by zacząć rehabilitację pocovidową. Tu przydało się doświadczenie nabyte przez lata.

Z okazji swojego 60-lecia ośrodek zaprosił wybitnych fachowców z całego kraju i zagranicy, by omówić przyszłość tej dziedziny, zwłaszcza w odniesieniu do wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia w perspektywie do 2030 roku.

Zakres tematów jest bardzo szeroki. Uczestnicy zastanawiać się będą m.in. jak osiągnąć standardy europejskie w rehabilitacji powypadkowej, czy w wybranych schorzeniach można zastosować telerehabilitację oraz jak powinna przebiegać rehabilitacja pocovidowa w siłach zbrojnych.

Ab wziąć udział w konferencji, trzeba się zarejestrować przez formularz dostępny na stronie internetowej gcr.pl.

Honorowymi patronami konferencji są:

 • Marszałek Województwa Śląskiego;
 • Rektor Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach;
 • Rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach;
 • Rektor Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej;
 • Rektor Wyższej Szkoły Planowania Strategicznego;
 • Prezes Krajowej Izby Fizjoterapeutów;
 • Prezes Okręgowej Rady Lekarskiej;
 • Prezes Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji;
 • Rektor Politechniki Śląskiej w Gliwicach;
 • Rektor Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu;
 • Prezes Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii; 
 • Prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych;
 • Przewodnicząca Polskiego Towarzystwa Logopedycznego;
 • Konsultant Wojewódzki w dziedzinie Psychologii Klinicznej.


Program Jubileuszowej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej Repty 14-15 października 2021

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu
 

"Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2023

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.