Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
plakat promocyjny

Dostrzegając wyjątkowość wyzwań, jakie stoją przed polskim systemem ochrony zdrowia, instytucjami administracji centralnej i samorządowej oraz kadrami medycznymi na skutek niekorzystnych trendów demograficznych i przemian społeczno-gospodarczych, jakie wywołała pandemia, uczelnie podjęły decyzję o utworzeniu nowego, unikalnego w swojej strukturze programu MBA w Ochronie Zdrowia.  Partnerstwo Uczelni jest wyrazem gotowości do twórczego łączenia swoich unikatowych kompetencji na rzecz rozwoju liderów zdolnych do budowy zrównoważonego i odpornego na kryzysy sektora ochrony zdrowia w Polsce. 

Uczelnie partnerskie od wielu lat kształcą kadry medyczne oraz managerów ochrony zdrowia na najwyższym poziomie. Nowy program MBA w Ochronie Zdrowia to unikalne połączenie wiedzy, kompetencji i doświadczenia w kształceniu podyplomowym kadr sektora ochrony zdrowia trzech uczelni akademickich wyróżniających się na rynku krajowym i zagranicznym, wysoko ocenianych przez krajowe i międzynarodowe instytucje zajmujące się oceną szkół wyższych

Studia MBA w Ochronie Zdrowia, prowadzone przez Gdański Uniwersytet Medyczny, Uczelnię Łazarskiego i Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach to odpowiedź na potrzeby rynku, na którym pojawia się coraz więcej pytań, jak skutecznie zarządzać ochroną zdrowia w Polsce, tak by zwiększyć dostępność i jakość usług zdrowotnych przy użyciu ograniczonych środków finansowych oraz zasobów ludzkich – mówi prof. Leszek Bieniaszewski, dyrektor Kolegium Kształcenia Podyplomowego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego – Przygotowana przez nas oferta skierowana jest do menadżerów ochrony zdrowia, którzy poszukują nowych, satysfakcjonujących rozwiązań zarówno dla pacjentów, jak i dla swoich pracowników, tworząc przyjazne miejsce pracy.

Modułowy charakter proponowanego programu pozwala słuchaczom elastycznie do swoich zainteresowań i ścieżki kariery kształtować zakres studiów umożliwiając wybór jednej z trzech uczelni, w której będzie realizowany moduł podstawowy i dyplomowy oraz elastyczne komponowanie portfela modułów specjalistycznych z oferty uczelni partnerskich. Wyróżnieniem programu jest kadra wykładowców, wśród której ponad 95% stanowią praktycy prawa i zarządzania w sektorze ochrony zdrowia oraz wybitni akademicy, z doświadczeniem badawczym i szkoleniowym w sektorze zdrowia. Zajęcia realizowane w ramach studiów kładą nacisk na aspekt praktyczny, tak aby uczestnicy mogli wdrożyć najnowsze rozwiązania i metody pracy do codziennych obowiązków związanych z zarządzaniem w ochronie zdrowia.

Program studiów został opracowany w taki sposób, aby był interesujący zarówno dla kadry zarządzającej, jak również przygotowującej się do zarządzania podmiotami leczniczymi oraz przedsiębiorców, którzy są zainteresowaniem tworzeniem i zarządzaniem podmiotami dostarczającymi usługi, produkty i wyroby medyczne dla systemu ochrony zdrowia. Przygotowujemy też specjalny moduł dla młodych naukowców i wynalazców, zainteresowanych komercjalizacją swoich pomysłów – wyjaśnia prof. Krystian Wita, zastępca dyrektora ds. Lecznictwa w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym Nr 7 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. 

Ofertę edukacyjną kierujemy do odważnych i ambitnych managerów i liderów ochrony zdrowia zdolnych do podejmowania nietuzinkowych decyzji, inicjujących i realizujących innowacyjne projekty rozwojowe w swoich organizacjach, wdrażających śmiałe wizje. To wyjątkowe miejsce rozwoju także dla kadr zarządzających administracji centralnej i samorządowej oraz innych instytucji publicznych, odpowiedzialnych za kształtowanie i realizację polityki zdrowotnej państwa. Łączenie perspektyw, wiedzy i doświadczenia osób pochodzących z różnych segmentów sektora, rozwój kompetencji w modelu „Praktycy dla Praktyków” daje gwarancję satysfakcji i sukcesu w przyszłej praktyce zawodowej naszych absolwentów. Program MBA w Ochronie Zdrowia certyfikowany przez Uczelnię Łazarskiego, Gdański Uniwersytet Medyczny i Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach to potwierdzenie najwyższych kompetencji oraz odpowiedzialnego, wizjonerskiego przywództwa, które jest warunkiem niezbędnym do wdrażania odważnych zmian w funkcjonowaniu sektora ochrony zdrowia – dodaje drMałgorzata Gałązka-Sobotka, dziekan Centrum Kształcenia Podyplomowego, dyrektor Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia oraz Center of Value Based Healthcare Uczelni Łazarskiego.

Rekrutacja odbywa się jednocześnie na trzech uczelniach partnerskich i potrwa do połowy października br. Wszelkie informacje dotyczące zakresu studiów, ich organizacji oraz kryteriów rekrutacyjnych dostępne są na stronie www.mbawochroniezdrowia.pl.

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu
 

"Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2023

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.