Zachęcamy pracowników SUM do udziału w konkursie finansowanym przez Agencję Badań Medycznych

W związku z powstaniem nowej jednostki organizacyjnej uczelni Śląskie Centrum Wsparcia Badań Klinicznych  zachęcamy pracowników Uczelni ( zwłaszcza poniżej 40 roku życia) mających kwalifikacje do realizacji badań klinicznych, by aplikowali o środki finansowe z Agencji Badań Medycznych w konkursie numer ABM/2021/3 na niekomercyjne badania kliniczne w obszarze chorób cywilizacyjnych.

Konkurs otwarty został od 31.08.2021 r. od godziny 12:00 i będzie trwał do 25.10.2021 r. do godziny 12:00. 

Agencja Badań Medycznych przygotowała program mający na celu opracowanie nowych procedur diagnostycznych i terapeutycznych w obszarze chorób cywilizacyjnych w ramach prowadzonych niekomercyjnych badań klinicznych.

Projekty składane w ramach Konkursu muszą posiadać status niekomercyjnych badań klinicznych, dotyczących oceny skutków działania produktu leczniczego. Regulamin dopuszcza finansowanie niekomercyjnych badań klinicznych, których przedmiotem jest wypracowanie nowych  schematów diagnostycznych, jeżeli schematy te zostaną wypracowane w ramach badania klinicznego produktu leczniczego.

Kwota alokacji w ramach Konkursu wynosi 100 000 000,00 zł., a maksymalna wartość Projektu wynosi 10 000 000,00 zł.

Maksymalny, dopuszczalny poziom dofinansowania projektu wynosi 100 proc. kosztów badania. Wniosek w konkursie składa się wyłącznie w formie dokumentu elektronicznego za pośrednictwem Systemu teleinformatycznego dostępnego na stronie Agencji Badań Medycznych: www.abm.gov.pl .

Szczegółowe informacje o programie dostępne są pod adresem:

https://www.abm.gov.pl/pl/konkursy/aktualne-nabory-1/1000,Konkurs-na-niekomercyjne-badania-kliniczne-w-obszarze-chorob-cywilizacyjnych-ABM.html

Serdecznie zachęcam do aplikowania o środki na realizację badań klinicznych. Z przyjemnością udzielę wszelkiej pomocy w procesie aplikacyjnym.  tel. 32 208-36-92, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..