Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
logo

28 września br. Naczelna Izba Aptekarska zaprasza wszystkich farmaceutów i zainteresowanych gości na ekspercką debatę (on-line) połączoną z obchodami 30-lecia uchwalenia ustawy o izbach aptekarskich.

Transmisja wydarzenia rozpocznie się o godz. 10.30 i dostępna będzie poprzez kanały komunikacji Naczelnej Izby Aptekarskiej oraz Polskiej Agencji Prasowej.

Głównym wydarzeniem tegorocznych, uroczystych obchodów będzie debata zatytułowana „Nowy wymiar zawodu farmaceuty - jak wykorzystać szanse i pokonać nadchodzące wyzwania?”.

Część pierwsza debaty: „Kamienie milowe polskiej farmacji – kluczowe zmiany kształtujące rynek” 

Skupiając się na przyszłości zawodu nie możemy zapominać o jego przeszłości. Aby móc w pełni zrozumieć zmiany zachodzące na rynku farmaceutycznym na przestrzeni ostatnich 30 lat, pierwsza część zostanie poświęcona najważniejszym kamieniom milowym polskiej farmacji, stanowiącym bez wątpienia solidny fundament na bazie którego budowane są obecne działania. W tej części wydarzenia wezmą  udział:

 1. Maciej Miłkowski - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia
 2. Ewa Krajewska - Główny Inspektor Farmaceutyczny
 3. Michał Pilkiewicz - General Manager Adriatic’s & Baltic’s, IQVIA
 4. Elżbieta Piotrowska-Rutkowska - Prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej
 5. Małgorzata Pietrzak - Wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej.

Paneliści poruszą tematykę dotyczącą powstania struktur i uchwalenia ustawy o izbach aptekarskich oraz ocenią wpływ wprowadzenia do polskiego systemu prawnego  m.in.: ustawy refundacyjnej i ustawy prawo farmaceutyczne.

 Część druga debaty: „Nowoczesna rola aptek w systemie ochrony zdrowia. Farmaceuta 2050

Druga część wydarzenia pozwoli uczestnikom na głębszą analizę zachodzących w ostatnim okresie intensywnych zmian w sektorze aptecznym, które bezdyskusyjnie wpłynęły na rolę farmaceutów w systemie ochrony zdrowia. Mowa przede wszystkim o wprowadzonych przełomowych dla środowiska zmian legislacyjnych, w tym ustawy o zawodzie farmaceuty oraz o aktywnym włączeniu farmaceutów i aptek w trwają walkę z pandemią COVID-19. W tej części debaty dotyczącej przyszłości zawodu uczestniczyć będą:

 1. Maciej Miłkowski – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia
 2. Ewa Krajewska – Główny Inspektor Farmaceutyczny
 3. Elżbieta Piotrowska-Rutkowska, Prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej
 4. Michał Byliniak – Wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej
 5. Marek Tomków – Wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej
 6. Przedstawiciel Centrum e-Zdrowia.

W wydarzeniu aktywnie wezmą udział również zalogowani uczestnicy, którzy po zakończeniu eksperckiej debaty, w trakcie sesji pytań i odpowiedzi, będą mogli zadawać pytania prelegentom na dedykowanym do tego czacie.

Rejestracja możliwa jest pod linkiem: https://cutt.ly/5WOpb7f

Naczelna Izba Aptekarska dołoży wszelkich starań, aby obchody Ogólnopolskiego Dnia Aptekarza, choć zaplanowane w innej niż dotychczas tradycyjnej formie, reprezentowały najwyższy poziom merytoryczny oraz spełniły oczekiwania uczestników.

Szczegóły wydarzenia:

Termin: 28.09 2021 godz. 10.30-13.00

Formuła: Transmisja on-line poprzez kanały komunikacji Naczelnej Izby Aptekarskiej oraz Polskiej Agencji Prasowej.

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.