Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Doktoraty / Habilitacje

logo

28 września br. Naczelna Izba Aptekarska zaprasza wszystkich farmaceutów i zainteresowanych gości na ekspercką debatę (on-line) połączoną z obchodami 30-lecia uchwalenia ustawy o izbach aptekarskich.

Transmisja wydarzenia rozpocznie się o godz. 10.30 i dostępna będzie poprzez kanały komunikacji Naczelnej Izby Aptekarskiej oraz Polskiej Agencji Prasowej.

Głównym wydarzeniem tegorocznych, uroczystych obchodów będzie debata zatytułowana „Nowy wymiar zawodu farmaceuty - jak wykorzystać szanse i pokonać nadchodzące wyzwania?”.

Część pierwsza debaty: „Kamienie milowe polskiej farmacji – kluczowe zmiany kształtujące rynek”

Skupiając się na przyszłości zawodu nie możemy zapominać o jego przeszłości. Aby móc w pełni zrozumieć zmiany zachodzące na rynku farmaceutycznym na przestrzeni ostatnich 30 lat, pierwsza część zostanie poświęcona najważniejszym kamieniom milowym polskiej farmacji, stanowiącym bez wątpienia solidny fundament na bazie którego budowane są obecne działania. W tej części wydarzenia wezmą  udział:

1. Maciej Miłkowski - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia
  2. Ewa Krajewska - Główny Inspektor Farmaceutyczny
  3. Michał Pilkiewicz - General Manager Adriatic’s & Baltic’s, IQVIA
  4. Elżbieta Piotrowska-Rutkowska - Prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej
  5. Małgorzata Pietrzak - Wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej.

Paneliści poruszą tematykę dotyczącą powstania struktur i uchwalenia ustawy o izbach aptekarskich oraz ocenią wpływ wprowadzenia do polskiego systemu prawnego  m.in.: ustawy refundacyjnej i ustawy prawo farmaceutyczne.

Część druga debaty: „Nowoczesna rola aptek w systemie ochrony zdrowia. Farmaceuta 2050

Druga część wydarzenia pozwoli uczestnikom na głębszą analizę zachodzących w ostatnim okresie intensywnych zmian w sektorze aptecznym, które bezdyskusyjnie wpłynęły na rolę farmaceutów w systemie ochrony zdrowia. Mowa przede wszystkim o wprowadzonych przełomowych dla środowiska zmian legislacyjnych, w tym ustawy o zawodzie farmaceuty oraz o aktywnym włączeniu farmaceutów i aptek w trwają walkę z pandemią COVID-19. W tej części debaty dotyczącej przyszłości zawodu uczestniczyć będą:

1. Maciej Miłkowski – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia
  2. Ewa Krajewska – Główny Inspektor Farmaceutyczny
  3. Elżbieta Piotrowska-Rutkowska, Prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej
  4. Michał Byliniak – Wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej
  5. Marek Tomków – Wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej
  6. Przedstawiciel Centrum e-Zdrowia.

W wydarzeniu aktywnie wezmą udział również zalogowani uczestnicy, którzy po zakończeniu eksperckiej debaty, w trakcie sesji pytań i odpowiedzi, będą mogli zadawać pytania prelegentom na dedykowanym do tego czacie.

Rejestracja możliwa jest pod linkiem: https://cutt.ly/5WOpb7f

Naczelna Izba Aptekarska dołoży wszelkich starań, aby obchody Ogólnopolskiego Dnia Aptekarza, choć zaplanowane w innej niż dotychczas tradycyjnej formie, reprezentowały najwyższy poziom merytoryczny oraz spełniły oczekiwania uczestników.

Szczegóły wydarzenia:

Termin: 28.09 2021 godz. 10.30-13.00

Formuła: Transmisja on-line poprzez kanały komunikacji Naczelnej Izby Aptekarskiej oraz Polskiej Agencji Prasowej.

SUM © 2016-2021