Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że Minister Edukacji i Nauki w dniu 3 września 2021 r. wydał Komunikat, w którym poinformował, że projekt nowelizacji rozporządzenia w sprawie danych przetwarzanych w Zintegrowanym Systemie Informacji o Szkolnictwie Wyższym i Nauce POL-on znosi wymóg rejestrowania w systemie POL-on-PBN elektronicznego identyfikatora naukowca ORCID.

Dotychczas obecność publikacji na koncie ORCID była warunkiem koniecznym do uwzględnienia publikacji w procesie ewaluacji. Zgodnie z danymi podanymi w Komunikacie MEiN co 4 osoba uwzględniona w procesie ewaluacji jakości działalności naukowej nie powiązała swojego konta ORCID z PBN lub nie posiada identyfikatora ORCID.  W związku z powyższym, zdecydowano o uniezależnieniu obecnie trwającej ewaluacji od zaraportowania publikacji do ORCID.

Niemniej, powyższe unormowania na dzień dzisiejszy nie znajdują odzwierciedlenia w przepisach Prawa o szkolnictwie wyższym i nauce co pozwala domniemywać o ich konieczności w przyszłych ocenach parametrycznych. A zatem, zachęcamy do założenia elektronicznego identyfikatora naukowca ORCID, powiązania konta ORCID z PBN oraz jego bieżącego uzupełniania. Dodatkową korzyścią z uzupełniania konta ORCID o publikacje jest możliwość umiędzynarodowienia prac zamieszczonych na profilu autora.      

Obecnie na potrzeby ewaluacji jakości działalności naukowej wystarczającym będzie zaraportowanie publikacji do PBN.

Pełna treść Komunikatu MEiN z dnia 3 września 2021 r. dostępna jest pod adresem: https://polon2.opi.org.pl/informacje/aktualnosci/o/10/komunikat-mein-w-sprawie-zniesienia-obligatoryjnosci-posiadania-orcid-dla-celow-ewaluacyjnych/493808 oraz https://pbn.nauka.gov.pl/centrum-pomocy/wp-content/uploads/2021/09/Infografika-Ewaluacja-zmiany-ORCiD-31082021.pdf

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu
 

"Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2023

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.