Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat

Biznes

Kontakt

En / Ru

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
Warsztaty edukacyjne Siemens Healthineers

Uprzejmie informujemy, że do Uczelni wpłynęło zaproszenie z Siemens Healthineers do udziału w cyklu otwartych i bezpłatnych warsztatów edukacyjnych prezentujących najnowszy zestaw innowacyjnych narzędzi edukacyjnych wykorzystujących technologie immersyjne i cyfrowe, wspierających edukację zarówno studentów kierunków medycznych jak i praktykujących badaczy, które odbędą się w dniach 6-8 września 2021 r. w godzinach 8:00-16:00 w Akademii Siemens Healthineers przy ul. Polnej 11 w Warszawie.

Zestaw innowacyjnych narzędzi edukacyjnych obejmuje:

- Cinematic Anatomy – stół edukacyjny tworzący realistyczne wizualizacje elementów anatomicznych,

- HoloLens – aplikację umożliwiającą wyświetlanie interaktywnych hologramów 3D w bezpośrednim otoczeniu użytkownika oraz interakcje z obrazami w czasie rzeczywistym,

- SmartSimulator – narzędzie umożliwiające wykonywanie wszystkich procedur związanych z przygotowywaniem nowych protokołów i strategii badań w wirtualnym modelu aparatu do diagnostyki obrazowej, bez konieczności eksploatacji sprzętu,

- abcdeSim – zindywidualizowany program szkoleniowy oparty na autentycznych przypadkach, mający na celu naukę szybkich i właściwych reakcji w medycynie ratunkowej,

- Virtual Dosimetry – interaktywne narzędzie oparte na oryginalnych modelach 3D urządzeń Siemens Healthineers, umożliwiające zdobycie doświadczenia w zakresie rozkładu dawki promieniowania w sali zabiegowej,

- VR X-ray- aplikację w wirtualnej rzeczywistości umożliwiającą przeprowadzenie szkoleń z zakresu diagnostyki z wykorzystaniem aparatu rentgenowskiego,

- PEPconnect – spersonalizowaną platformę edukacyjną przeznaczoną dla profesjonalistów medycznych.

Aby wziąć udział w warsztatach należy zapisać się przez formularz rejestracyjny dostępny na stronie internetowej: https://www.siemens-healthineers.com/pl/news/edukacja-medyczna-w-innowacyjnym-wydaniu, przed dniem 06.09.2021 r.

Warsztaty obejmują kilka dwugodzinnych sesji w ciągu jednego dnia, a udział w jednej sesji wystarcza do zapoznania się z całością prezentowanych narzędzi edukacyjnych.

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących spotkań edukacyjnych, uprzejmie prosimy o kontakt z Panem Michałem Kotlewskim – tel.: +48 532 544 627, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Serdecznie zachęcamy do udziału w wydarzeniu.

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2021

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.