Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

Dr hab. n. med. Arkadiusz Dziedzic, Prof. dr hab. n. med. Marta Tanasiewicz z Katedry i Zakładu Stomatologii Zachowawczej z Endodoncją, dr hab. n. med. Robert Wojtyczka Dziekan Wydziału Nauk Farmaceutycznych, dr n.med. Robert Kubina Prodziekan Wydziału Nauk Farmaceutycznych, a także prof. dr hab. Wojciech Kujawski z Katedry Chemii Fizycznej i Fizykochemii Polimerów UMK w Toruniu autorami wynalazku Zasobnik do pozyskiwania biofilmu do analizy mikroskopii elektronowej SEM

Zasobnik do pozyskiwania biofilmu w warunkach in vitro, przeznaczony do hodowli mikrobiologicznej w przypadku konieczności zapewnienia odpowiedniego środowiska wzrostu drobnoustrojów tworzących biofilm, z zastosowaniem do badań mikroskopii elektronowej.

Głównym założeniem wynalazku jest opracowanie takiej konstrukcji urządzenia do pozyskiwania biofilmu na nośniku węglowym w środowisku podłoża mikrobiologicznego do hodowli, która umożliwi i zapewni niezakłócony pomiar w trakcie analizy próbki biofilmu poddanej badaniu mikroskopowemu SEM, z możliwością wykorzystania zasobnika jako rezerwuaru dla pożywki płynnej lub półpłynnej oraz możliwością jej wymiany. Koncepcja wynalazku ma na celu zaprojektowanie zintegrowanego systemu wspomagającego hodowlę biofilmu do jego analizy jakościowo-ilościowej w zakresie badania drobnoustrojów tworzących biofilm o różnych wymaganiach wzrostu, który zapewnia uniwersalne zastosowanie w różnych dziedzinach mikrobiologii klinicznej i eksperymentalnej.

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu
 

"Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2023

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.