Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
kobieta przy komputerze i książkach w nauce

Za nami trzy kolejne sesje, które odbyły się w trybie zdalnym z użyciem platform elearningowych Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Można powiedzieć, że Centrum Kształcenia Zdalnego i Analiz Efektów Edukacyjnych swój egzamin z organizacji zajęć zdało na szóstkę.

Wystarczy przytoczyć kilka liczb świadczących o skali przedsięwzięcia. Od początku pandemii, a zatem marca 2020 roku tylko i wyłącznie za pomocą platform elearningowych SUM wykonano aż pół miliona video połączeń. Łączna liczna testów zaliczeniowych i egzaminacyjnych podczas roku akademickiego 2020|2021 wyniosła ponad 6 tysięcy. Natomiast liczba podejść studentów w zaliczeniach i egzaminach w 2020 roku to ponad 211 tysięcy, zaś w 2021 roku 198 tysięcy.

Oprócz zaliczeń i egzaminów na platformach odbywał się ciągły proces nauczania. Jednocześnie w danym przedziale czasowym na głównej platformie logowało się 1500 osób, natomiast w przypadku obu platform liczba ta wielokrotnie przekraczała 2 tys. osób jednocześnie – wyjaśnia Przemysław Jędrusik kierownik Centrum Kształcenia Zdalnego i Analiz Efektów Edukacyjnych Śląskiego Uniwersytetu Medycznego i dodaje:- Założyłem również, że ciągłe wsparcie podczas sesji jest konieczne, zatem każdy z egzaminów był sprawdzany w miarę możliwości zarówno z prowadzącym, jak i samodzielnie zgodnie z kalendarzem egzaminacyjnym. Poza tym podczas jego trwania analizowałem na żywo obciążenie i komfort działania systemów dla użytkowników. Wszystkie nasze działania umożliwiły przeprowadzenie sesji wyłącznie w formie elektronicznej z zachowaniem wysokiej sprawności technicznej.

Platformy elearning.sum.edu.pl oraz elearning-stream.sum.edu.pl były dostępne dla studentów i wykładowców każdego dnia niemal 24 godziny na dobę.

Dodatkowo został opracowany sposób połączeń dla bardzo dużych grup studentów (słuchaczy) dostępny na platformie elearning-stream.sum.edu.pl. System elearningowy został zintegrowany ze specjalną wersją zewnętrznej platformy Zoom, za pomocą której możemy realizować meetingi na żywo dla 500 jednoczesnych uczestników. Pozwoliło to na realizację wykładów dla całego roku, bez podziału na grupy – mówi Przemysław Jędrusik.

Warto dodać, że uruchomiona została dodatkowa platforma w zakresie kształcenia podyplomowego (60 kursów dla ok.5,2 tys. uczestników). Platformy i narzędzia zdalnego kształcenia zostały wykorzystane Do realizacji celów Szkoły Doktorskiej, Uniwersytetu Licealisty, a także dla studentów w programie Erasmus.

 

[Przesłano przez: Agata Pustułka]

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.