Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

27.05.2014 na jeziorze Paprocańskim w Tychach odbyły się Akademickie Mistrzostwa Śląska w Żeglarstwie, których Klub Uczelniany AZS SUM miał przyjemność być gospodarzem.

Do walki o tytuł najlepszego żeglarza w województwie stanęli reprezentanci Politechniki Śląskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego, Akademii Wychowania Fizycznego,  Uniwersytetu Śląskiego, Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy oraz Akademii Techniczno-Humanistycznej z Bielska Białej. Uroczystego otwarcia zawodów dokonali Prorektor ds. Studiów i Studentów prof. Joanna Lewin-Kowalik, Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu prof. Violetta Skrzypulec-Plinta oraz Kierownik Zakładu Adaptowanej Aktywności Fizycznej i Sportu Dr hab. Ryszard Plinta.

Zawody zostały rozegrane w systemie przesiadkowym, tj. po każdym wyścigu załogi zamieniały się łodziami z rywalami, tak aby wykluczyć wpływ różnic technicznych pomiędzy poszczególnymi jednostkami na wyniki rozgrywek. Rywalizacja była zacięta, a rozgrywki utrudniały niekorzystne warunki pogodowe – najpierw żeglowano przy niemal zerowym wietrze, później pojawiły się opady deszczy, a wiatr gwałtownie się wzmógł. Do udziału w finale zakwalifikowało się 8 z 16 załóg. Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, reprezentowali:

Zdobywcy I miejsca w klasyfikacji indywidualnej - załoga „SUM2” w składzie:

 •          Dawid Adamczyk - sternik
 •          Miłosz Krzyżanowski
 •          Mateusz Zandecki

Zdobywcy II miejsca w klasyfikacji indywidualnej– załoga „SUM1” w składzie:

 •          Maciej Kijas – sternik
 •          Piotr Mośny
 •          Ewa Bańka
 • Oraz załoga „SUM3”:

 •         Maciej Wroński - sternik
 •         Olga Kudela
 •         Julia Gonciarz
 •  

  Wysokie wyniki w klasyfikacji indywidualnej pozwoliły zawodnikom AZS SUM na zdobycie I miejsca w klasyfikacji drużynowej. Tym samym nasi zawodnicy obronili tytuł mistrzowski z zeszłego roku.

  Pełne zestawienie wyników:

  http://www.azs.katowice.pl/images/stories/wyniki/2013-14/zeglarstwo-wyn.pdf

  Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy zawodnikom za sportową rywalizacje i udział w zawodach.

  Maciej Wroński 
  Prezes KU AZS SUM


  [Przesłano przez: Agata Kalafarska]

   

   

  Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
   

  Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

  Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
  Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
   

  Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

  Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
  Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
   

  Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

  Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
  Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
   

  Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

  Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
  Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
   

  Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

  Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

  Fundusze Europejskie

  Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

  Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

  Deklaracja dostępności

  SUM © 2016-2022

   

   

   

  logo sum

  ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
  ul. Poniatowskiego 15
  40-055 Katowice
  tel. 32 208 3600
  NIP: 634-000-53-01
  REGON: 000289035

  Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
  Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.