Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

rektor przed mikrofonami mediów

Dziś odbyła się prezentacja powstającego na Politechnice Śląskiej Europejskiego Centrum Innowacyjnych Technologii (European HealthTech Innovatio Center – EHTIC). To supernowoczesny ośrodek, w którym będą prowadzone badania w zakresie technologii dla zdrowia. We współpracy z wiodącymi uczelniami medycznymi, światowymi koncernami zajmującymi się wdrożeniami rozwiązań medycznych, a także przy wsparciu władz samorządowych, EHTIC będzie prowadzić działalność naukowo-badawczo-wdrożeniową w celu poprawy profilaktyki, diagnostyki oraz leczenia chorób. Otwarcie EHTIC jest planowane na jesień bieżącego roku. W dzisiejszym spotkaniu wzięli udział m.in. JM Rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego prof. dr hab. n. med. Tomasz Szczepański, Rektor Politechniki Śląskiej prof. dr hab. inż. Arkadiusz Mężyk oraz prof. dr hab. inż. Marek Gzik Dyrektor Europejskiego Centrum Innowacyjnych Technologii dla Zdrowia EHTIC. Zaprezentowano także MedShield – czyli system indywidualnej izolacji pacjenta i ochrony personelu medycznego przed zakażeniem SARS-CoV-2. Ponieważ ta wyjątkowa inwestycja powstaje w Zabrzu nie mogło zabraknąć prezydent miasta Małgorzaty Mańki-Szulik-Jednym z warunków rozwoju medycyny jest postęp w naukach bioinżynieryjnych. Centrum będzie służyć naszym dwóm uczelniom – powiedział prof. Tomasz Szczepański.

[Przesłano przez: Patrycja Matusińska]

SUM © 2016-2021