Logo DAAD

Uprzejmie informujemy, że do Uczelni wpłynęła korespondencja z Departamentu Współpracy Międzynarodowej MEiN dotycząca możliwości nawiązania współpracy ze spółką publiczną Hong Kong Science and Technology Parks Corporation (HKSTP) w obszarze nauki i technologii. Celem działalności założonej w 2001 r. spółki HKSTP jest wykorzystywanie najnowocześniejszych badań naukowych do wspierania rozwoju innowacji i technologii, w ramach modelu współpracy nauki z biznesem w formule pozauniwersyteckiej. Współpraca z HKSTP koncentruje się na różnych obszarach technologicznych m.in. w zakresie technologii biomedycznej oraz technologii opieki zdrowotnej. Poniżej broszura z prezentacją parku technologicznego w Hongkongu.

W przypadku zainteresowania podjęciem przedmiotowej współpracy, uprzejmie prosimy o informację zwrotną w tym zakresie oraz wskazanie konkretnych osób, które będą odpowiedzialne z ramienia SUM za realizację ww. porozumienia, celem formalno – prawnego uregulowania aspektów współpracy.

Uprzejmie prosimy o przekazanie stanowiska w powyższej kwestii do Sekcji ds. Badań Naukowych Centrum Nauki i Współpracy Międzynarodowej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach do dnia 12.07.2021 r. W razie pytań lub wątpliwości, proszę o kontakt z Panem mgr Marcinem Grzelcem, tel.: 32 208 35 31, e – mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Prezentacja parku technologicznego w formie pliku PDF

 

[Przesłano przez: Marcin Grzelec]