Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

 17-24 sierpnia 2014 roku, Lens (Francja)
„1914 – 2014: Tworzenie trwałego pokoju w Europie”

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego serdecznie zapraszają młodych ludzi z województwa śląskiego do wzięcia udziału w XIV Szczycie Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego, który odbędzie się w dniach 17-24 sierpnia 2014 roku w Lens we Francji. Udział w projekcie jest bezpłatny!

Celem odbywających się co roku spotkań Szczytu Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego jest umożliwienie młodzieży spotkania z rówieśnikami z krajów Trójkąta, wymiany doświadczeń, a tym samym wzmocnienie postaw dialogu i współpracy młodego pokolenia. W każdym spotkaniu biorą udział 15-osobowe grupy młodych ludzi – w wieku od 17 do 23 lat z Francji, Niemiec i Polski, którzy mają za sobą pierwsze doświadczenia w działalności na rzecz lokalnej i regionalnej społeczności i są zainteresowani problematyką europejską. Młodzież podczas 7 dniowego pobytu w Lens będzie miała okazję wziąć udział w debatach i spotkaniach z przedstawicielami różnych szczebli władzy samorządowej oraz parlamentarnej, ponadto uczestnicy będą uczestniczyć w szeregu warsztatów tematycznych, aby przygotować się do debat, dyskusji oraz konferencji. W programie przewidziane zostały także atrakcje tj.: wieczory filmowe, wycieczki, spotkania integracyjne etc.

Dzięki udziałowi w Szczycie Młodzieży, który w tym roku poświęcony będzie pokojowi w Europie, młodzi ludzie z województwa śląskiego oraz z pozostałych regionów, będą mieli okazję doświadczyć pozytywnego wpływu wielokulturowego spotkania oraz wymiany własnych spostrzeżeń związanych z tematem XIV Szczytu Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego. Tegoroczna tematyka nie jest przypadkowa. Rok 2014 jest szczególnym z uwagi na 100-ną rocznicę wybuchu I wojny światowej oraz 75-tą rocznicę wybuchu II wojny światowej. Musimy sobie zadać pytanie jak na przestrzeni 100 lat kształtował się pokój w Europie. Dyskutować będziemy również o bezpieczeństwie Europy i Unii Europejskiej m.in. w kontekście ostatnich wydarzeń na Ukrainie.

Rekrutacja

Do udziału w tegorocznym Szczycie Młodzieży, zapraszamy młode osoby spełniające następujące kryteria:
° wiek 17-23 lat
° zainteresowanie problematyką europejską
° aktywność i zaangażowanie w życie lokalnej społeczności
° znajomość języka angielskiego

Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w Szczycie prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i przesłanie go mailem, faksem bądź pocztą do 30 czerwca 2014 roku.
Kontakt: Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, ul. Bojkowska 37, 44-100 Gliwice,

- Mariusz Rotarski, manager projektu, tel: (32) 461 20 70, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- Arkadiusz Żurek, asystent projektu, tel: (32) 461 20 70, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Szczegółowe informacje na stronie: www.haus.pl

 
[Przesłano przez: Agata Kalafarska]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.