SKN I Katedry i Kliniki Kardiologii WNMK w Katowicach ma się czym pochwalić

Studenckie Koło Naukowe przy I Katedrze i Klinice Kardiologii WMNK jest najbardziej utytułowanym Kołem Naukowym naszego Uniwersytetu!

Kto? 120 ambitnych studentów z nieocenioną pomocą Opiekunów, pracowało przez cały rok akademicki zarówno nad publikacjami, pracami oryginalnymi, projektami, jak i opisami przypadków.

Nieocenioną pomoc młodzi adepci nauki otrzymali od opiekunów poszczególnych realizowanych tematów, do których należą prof. dr hab. Katarzyna Mizia-Stec (Kierownik Jednostki; 9 prac), dr hab. Krzysztof Szydło (Opiekun Koła; 3 prace), dr hab. Maciej Wybraniec (1 praca), dr n.med. Michał Orszulak (2 prace), dr Karolina Bula (2 prace), dr Karolina Wrona (1 praca).

- Pracowaliśmy wspólnie, także na spotkaniach on-line, na których liczba uczestników bywała imponująca – podkreśla prof. Katarzyna Mizia-Stec. Dzięki takiemu zaangażowaniu i samozaparciu mamy niezwykłą przyjemność pochwalić się osiągnięciami na konferencjach naukowych w kraju i na świecie – dodaje. - Wielkim sukcesem STN były wystąpienia na tegorocznej Konferencji SIMC, podczas której niemalże zapełniliśmy podia wszystkich sesji w zakresie kardiologii zajmując dwukrotnie na trzech  sesjach kardiologicznych I, II oraz III miejsce – tłumaczy opiekun Koła dr hab. Krzysztof Szydło.

Członkowie koła zaprezentowali rekordową liczbę - aż 18 prac podczas SIMC 2021, tym samym stając się najczęściej reprezentowanym Kołem Naukowym podczas Konferencji. Przedstawione studenckie prace cieszyły się zainteresowaniem również poza SIMC.

Kolejne sukcesy? Triumf na Konferencjach STN Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie zdobyliśmy I, II i III miejsca. Zdobyliśmy pierwsze pozycje także na Kongresach STN Uniwersytetów Medycznych w  Poznaniu i Bydgoszczy, a także na konferencji w Bangladeszu. Podczas Międzynarodowej Konferencji w Zabrzu prace naszego koła zajęły I miejsce w Sesji Ustnej oraz I i III miejsce w Sesji Plakatowej. Co więcej, trzy nasze prace zostały przyjęte do prezentacji na XXV Międzynarodowym Kongresie Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, który odbędzie się we wrześniu 2021 roku.

- Aktualnie jesteśmy już na zaawansowanym etapie przygotowywania pełnych publikacji wyników naszych badań – wyliczają członkowie Koła Naukowego przy I Katedrze i Klinice Kardiologii WMNK w Katowicach.

 Zapewniają, że nie zamierzają zwalniać tempa i już przygotowują się do kolejnego roku pracy naukowej!