Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Gościem Wydziału Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu był Ambasador Królestwa Maroka Mr. Abderrahim Atmoun

Dziś w Wydziale Nauk Farmaceutycznych gościliśmy Ambasadora Królestwa Maroka.

- To niezwykle ważna wizyta, bo w najbliższej przyszłości zamierzamy zachęcać studentów z Maroka do studiowania na naszym Wydziale - podkreślił Dziekan WNF dr hab. n. med. Robert Wojtyczka.  - Jest to bardzo dla mnie ważna chwila także z powodów osobistych. W latach 60, 70 wymiana pomiędzy Polską,  a Marokiem była bardziej intensywna niż w chwili obecnej. Mam z tamtych lat wielu znajomych z Maroka. Dlatego mam nadzieję, że dzięki dzisiejszemu spotkaniu wspólnie z Senator Joanną Sekułą odbudujemy kontakty akademickie, między uniwersytetami medycznymi. Warto poszerzyć istniejące już kontakty.

W trakcie spotkania Ambasador miał okazję bliżej przyjrzeć się funkcjonowaniu Wydziału. Zwiedził m.in. Pracownię Mikroskopii Konfokalnej, Pracownię Magnetycznego Rezonansu Jądrowego, czy multimedialne, nowoczesne sale seminaryjne. Dodatkową atrakcją spotkania było zwiedzanie   Muzeum Farmacji wraz z przewodnikiem.

– Cieszy nas możliwość nawiązania współpracy naukowej z Marokiem. Jesteśmy przekonani, że dzisiejsza wizyta nie jest ostatnią, że jest miłym akcentem w kierunku nawiązania długofalowej współpracy. Chcielibyśmy rozwinąć współpracę z marokańskimi uniwersytetami a naszą uczelnią. Szczególnie, że historycznie mamy ślady współpracy, dlatego będziemy dążyć do odbudowania kontaktów – dodał prorektor prof. Jerzy Stojko.

W spotkaniu wzięli udział:  Joanna Sekuła, Senator RP , prof. dr hab. n. med. Jerzy Stojko, Prorektor ds. Studiów i Studentów i,  dr hab. n. med. Robert Wojtyczka, Dziekan WNF,  dr n. med. Robert Kubina, Prodziekan WNF,  dr hab. n. med. Agata Kabała-Dzik, Prodziekan Wydziału Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu, dr hab.n.farm. Ewa Chodurek, Prodziekan WNF.

SUM © 2016-2021