Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

Zapraszamy do udziału w debacie „Mieliśmy marzenia #nauka” w ramach podsumowania dekady członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Debata odbędzie się 6 czerwca 2014 r. w godz. 10.00-13.00 w Auli Śląskiego Międzyuczelnianego Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych ul. 75 Pułku Piechoty 1A w Chorzowie.

Pytaniem głównym debaty będzie: "Czy nasz potencjał naukowy zamienia się w sukces gospodarczy?"

Obszary dyskusji:

 • W regionie działa ponad 120 instytucji B+R. Czy prócz liczby możemy pochwalić się konkretnymi przykładami transferu pomysłów z laboratoriów na rynek?
 • Jak w praktyce wygląda współpraca sektora B+R ze środowiskami gospodarczymi?
 • Czy klastry i parki naukowo-technologiczne działające w regionie spełniają swoją rolę? Czy są tylko miejscem wynajmu powierzchni biurowych i konferencyjnych, czy też w ich murach powstały ciekawe pomysły, które mają szansę zaistnieć na rynku regionalnym/krajowym/europejskim?
 • Jak kształcą śląskie uczelnie? Czy ich oferta nadąża/wyprzedza oczekiwania rynku pracy?
 • Czy nie staliśmy się „niewolnikami” innowacji? Czy w naszych poszukiwaniach nie idziemy za szeroko zapominając/pomijając nasz realny potencjał?

Do udziału w dyskusji zaproszeni zostali:

 • prof. dr hab. n. med. Aleksander L. Sieroń, Kierownik Katedry i Zakładu Chirurgii Ogólnej Molekularnej i Genetyki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego,
 • dr inż. Arkadiusz Szmal, dyrektor Centrum Innowacji i Transferu Technologii Politechniki Śląskiej,
 • dr hab. Robert Tomanek, Prorektor ds. Organizacji, Finansów i Rozwoju, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach,
 • dr inż. Jerzy Tomaszewski- Dyrektor Centrum Informacji i Transferu Technologii Akademii Techniczno- Humanistycznej w Bielsku Białej,
 • Moderatorem debaty będzie mgr inż. Mariusz Piasecki, Broker Innowacji Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.


  [Przesłano przez: Agata Kalafarska]

   

  Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
   

  Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

  Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
  Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
   

  Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

  Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
  Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
   

  Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

  Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
  Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
   

  Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

  Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
  Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
   

  Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

  Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

  Fundusze Europejskie

  Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

  Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

  Deklaracja dostępności

  SUM © 2016-2022

   

   

   

  logo sum

  ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
  ul. Poniatowskiego 15
  40-055 Katowice
  tel. 32 208 3600
  NIP: 634-000-53-01
  REGON: 000289035

  Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
  Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.