W związku z podpisaniem przez JM Rektora Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach zaktualizowanej wersji dokumentu Magna Charta Universitatum 2020, pierwotnie podpisanego przez 388 rektorów uczelni wyższych z całego świata w 900-lecie Uniwersytetu Bolońskiego w dniu 18 września 1988 r. uprzejmie informuję , że w dniach 16-17 czerwca 2021 r. odbędzie się 32 oficjalna Ceremonia Jubileuszowa upamiętniająca ww. Wydarzenie.

Prelegenci Konferencji omówią globalne perspektywy dotyczące wyzwań i obowiązków stojących dziś przed Uniwersytetami oraz tego, jak MCU 2020 na nie odpowiada, dlatego też Ceremonia odbywać się będzie pod hasłem „Wartości i obowiązki uczelni w odniesieniu do nadchodzących wyzwań”.

Z uwagi na panującą w dalszym ciągu trudną sytuację epidemiologiczną na świecie, brak jest możliwości rzeczywistego uczestnictwa w Wydarzeniu. Z tychże względów serdecznie zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w Ceremonii online, za pośrednictwem platformy Zoom.

Rejestracja na Konferencję jest bezpłatna i odbywa się poprzez wypełnienie do dnia 16 czerwca br. do godz. 9.00 formularza uczestnictwa, dostępnego pod linkiem: https://www.eventbrite.it/e/university-values-responsibilities-responding-to-future-challenges-registration-152323358265.

Wyrażamy głęboką nadzieję, że w niedługim czasie będziemy mogli wspólnie świętować przystąpienie do elitarnego grona sygnatariuszy zmienionej Magna Charta Universitatum Naszej Alma Mater.