Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

 

Konferencja Innowacje w Okulistyce w tym roku odbędzie się w formule on-line, ze względu na szczególny czas w jakim jest nam dane funkcjonować od marca 2020 roku.

Tegoroczna konferencja,  zaplanowana na 28-29 maja, oprócz tematów ściśle okulistycznych, obejmujących innowacyjną chirurgię zaćmy, nowoczesne leczenie chorób siatkówki, jaskry, innowacyjną diagnostykę i terapię chorób oczu,  poświęcona będzie także tematyce COVID-u.

W czasie konferencji przewidziane są sesje poświęcone diagnostyce i leczeniu schorzeń występujących u najmłodszych pacjentów, a także z okazji przypadającego jubileuszu 30-lecia w Polsce, tematyce chirurgii refrakcyjnej, bez której już nie wyobrażamy sobie nowoczesnej okulistyki.

Kolejnym nowym nurtem tematycznym w tej edycji konferencji jest wykorzystanie terapii komórkowej i genowej w leczeniu ciężkich schorzeń oczu – przekonamy się, czy to będzie naszą najbliższą przyszłością.

Uczestnicy konferencji, będą mogli wziąć udział w kursach szkoleniowych oraz warsztatach z udziałem specjalistów ze Śląska, w tym z  Kliniki Okulistyki Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. Prof. K. Gibińskiego  w Katowicach.

W tym roku swoimi doświadczeniami podzielą się specjaliści z Polski, Niemiec, Austrii, Indii i Wielkiej Brytanii – wyjaśnia prof. dr hab. n. med. Ewa Mrukwa – Kominek,  przewodnicząca Komitetu Naukowego i Organizacyjnego.

Konferencja zgromadziła już ponad  500 lekarzy okulistów z całej Polski, którzy przez dwa dni będą uczestniczyć w obradach, ale tym razem on-line przed ekranami swoich komputerów.


Organizatorem konferencji jest Klinika Okulistyki Katedry Okulistyki WNM w Katowicach oraz Klinika Okulistyki Dziecięcej Katedry Okulistyki WNM Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach Uniwersyteckie Centrum Kliniczne im. Prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego  w Katowicach


Więcej informacji na stronie konferencji: innowacje2021.icongres.pl

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.