Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Konferencja Innowacje w Okulistyce w tym roku odbędzie się w formule on-line, ze względu na szczególny czas w jakim jest nam dane funkcjonować od marca 2020 roku.

Tegoroczna konferencja,  zaplanowana na 28-29 maja, oprócz tematów ściśle okulistycznych, obejmujących innowacyjną chirurgię zaćmy, nowoczesne leczenie chorób siatkówki, jaskry, innowacyjną diagnostykę i terapię chorób oczu,  poświęcona będzie także tematyce COVID-u.

W czasie konferencji przewidziane są sesje poświęcone diagnostyce i leczeniu schorzeń występujących u najmłodszych pacjentów, a także z okazji przypadającego jubileuszu 30-lecia w Polsce, tematyce chirurgii refrakcyjnej, bez której już nie wyobrażamy sobie nowoczesnej okulistyki.

Kolejnym nowym nurtem tematycznym w tej edycji konferencji jest wykorzystanie terapii komórkowej i genowej w leczeniu ciężkich schorzeń oczu – przekonamy się, czy to będzie naszą najbliższą przyszłością.

Uczestnicy konferencji, będą mogli wziąć udział w kursach szkoleniowych oraz warsztatach z udziałem specjalistów ze Śląska, w tym z  Kliniki Okulistyki Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. Prof. K. Gibińskiego  w Katowicach.

W tym roku swoimi doświadczeniami podzielą się specjaliści z Polski, Niemiec, Austrii, Indii i Wielkiej Brytanii – wyjaśnia prof. dr hab. n. med. Ewa Mrukwa – Kominek,  przewodnicząca Komitetu Naukowego i Organizacyjnego.

Konferencja zgromadziła już ponad  500 lekarzy okulistów z całej Polski, którzy przez dwa dni będą uczestniczyć w obradach, ale tym razem on-line przed ekranami swoich komputerów.

Organizatorem konferencji jest Klinika Okulistyki Katedry Okulistyki WNM w Katowicach oraz Klinika Okulistyki Dziecięcej Katedry Okulistyki WNM Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach Uniwersyteckie Centrum Kliniczne im. Prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego  w Katowicach

Więcej informacji na stronie konferencji: innowacje2021.icongres.pl

SUM © 2016-2021