Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
Rektro SUM i Prorektorzy

To pierwsze takie porozumienie w Polsce! Starostwo Tarnowskie Góry będzie współpracowało ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym. Główny cel to przekonać młodzież z powiatu tarnogórskiego do studiowania kierunków medycznych w regionie.
- Brakuje nam kadr medycznych. Porozumienie pozwoli młodzieży poznać nasz Uniwersytet i przekonać się o jego atrakcyjności. Gwarantujemy wysoki poziom nauczania i bardzo różnorodną ofertę edukacyjną – stwierdził prof. dr hab. n. med. Tomasz Szczepański, Rektor SUM. Porozumienie podpisane 21 maja przez Krystynę Kosmalę, Starostę Tarnogórskiego oraz JM Rektora Śląskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Szczepańskiego, obejmuje szereg działań i zagadnień skupionych nie tylko wokół kształcenia kadr medycznych.
- Bardzo się cieszę z zawartego porozumienia, zwłaszcza że wśród młodzieży powiatu tarnogórskiego studia na Śląskim Uniwersytecie Medycznym cieszą się dużą popularnością. Chcemy wzmocnić te więzi – ocenia starosta Krystyna Kosmala. Jak dodaje prof. Oskar Kowalski, prorektor SUM ds. promocji, kształcenia podyplomowego i ustawicznego: - To świetny krok w przyszłość, oparty na konkretach i wspólnych priorytetach. Zależy nam, by młodzież z naszego regionu studiowała w naszej uczelni. Chcemy zaproponować tak atrakcyjne warunki nauki, by wybór padł właśnie na nas – ocenia. SUM będzie organizatorem przedsięwzięć skierowanych do młodzieży z powiatu tarnogórskiego w celu popularyzacji studiów medycznych. – Zamierzamy pokazywać wydarzenia promujące naukę i przedstawiać korzyści jakie niesie ze sobą studiowanie kierunków medycznych w SUM – wyjaśnia Rektor SUM prof. Tomasz Szczepański.

Ze swojej strony starostwo planuje wprowadzenie systemu stypendialnego dla najzdolniejszych uczniów, którzy wybiorą studia na SUM.


[Przesłano przez: Patrycja Matusińska]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.