Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Rektro SUM i Prorektorzy

To pierwsze takie porozumienie w Polsce! Starostwo Tarnowskie Góry będzie współpracowało ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym. Główny cel to przekonać młodzież z powiatu tarnogórskiego do studiowania kierunków medycznych w regionie.
- Brakuje nam kadr medycznych. Porozumienie pozwoli młodzieży poznać nasz Uniwersytet i przekonać się o jego atrakcyjności. Gwarantujemy wysoki poziom nauczania i bardzo różnorodną ofertę edukacyjną – stwierdził prof. dr hab. n. med. Tomasz Szczepański, Rektor SUM. Porozumienie podpisane 21 maja przez Krystynę Kosmalę, Starostę Tarnogórskiego oraz JM Rektora Śląskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Szczepańskiego, obejmuje szereg działań i zagadnień skupionych nie tylko wokół kształcenia kadr medycznych.
- Bardzo się cieszę z zawartego porozumienia, zwłaszcza że wśród młodzieży powiatu tarnogórskiego studia na Śląskim Uniwersytecie Medycznym cieszą się dużą popularnością. Chcemy wzmocnić te więzi – ocenia starosta Krystyna Kosmala. Jak dodaje prof. Oskar Kowalski, prorektor SUM ds. promocji, kształcenia podyplomowego i ustawicznego: - To świetny krok w przyszłość, oparty na konkretach i wspólnych priorytetach. Zależy nam, by młodzież z naszego regionu studiowała w naszej uczelni. Chcemy zaproponować tak atrakcyjne warunki nauki, by wybór padł właśnie na nas – ocenia. SUM będzie organizatorem przedsięwzięć skierowanych do młodzieży z powiatu tarnogórskiego w celu popularyzacji studiów medycznych. – Zamierzamy pokazywać wydarzenia promujące naukę i przedstawiać korzyści jakie niesie ze sobą studiowanie kierunków medycznych w SUM – wyjaśnia Rektor SUM prof. Tomasz Szczepański.

Ze swojej strony starostwo planuje wprowadzenie systemu stypendialnego dla najzdolniejszych uczniów, którzy wybiorą studia na SUM.

[Przesłano przez: Patrycja Matusińska]

SUM © 2016-2021