Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

W dniach 7 – 9 maja 2021 r. we Wrocławiu odbył się półfinał Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce kobiet. W tym roku konkurencja była niezwykle silna, nasze studentki, jak to mają w zwyczaju zaprezentowały się znakomicie, zajmując 6 miejsce w klasyfikacji  końcowej zawodów.
Dzięki temu zdobyły kolejny Złoty Medal Mistrzostw Polski w typach uczelni medycznych. To już drugi w tym roku taki duży sukces po złotym medalu w Mistrzostwach Polski Uczelni Medycznych, które odbywały się w Łodzi.

Skład drużyny - Mituta Anna, Dwornik Julia, Chłapek Barbara, Restel Tamara, Maszek Maria, Kujawiak Patrycja, Wszołek Justyna, Romańczuk Ewelina, Mularska Dominika, Jarzyna Aleksandra, Stachowiak Julia, Czapla Natalia. Opiekun - Marek Stawiński.

Ponadto w dniach 4 – 6 maja 2021 r. podczas półfinału Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce mężczyzn w Opolu, studenci SUM walczyli fantastycznie. Zdobyli II miejsce w turnieju i awans do finałów w Krakowie. O tym jak dzielnie walczyli w finale świadczy wynik drugiego seta, który przegrali 28:26. Super gra, super wynik – najlepszy w historii, zawodnicy biją własne rekordy. Teraz czas na finały w Krakowie. Oprócz sukcesu drużyny również indywidualnie dwóch naszych zawodników zostało wytypowanych do najlepszej szóstki turnieju – Jakub Chudyba i Sebastian Stach.

Skład drużyny - Chudyba Jakub, Mreńca Dominik, Paździora Wojciech, Sumara Wojciech, Stach Sebastian, Kozioł Hubert, Kocur Adam, Jakimów Krzysztof, Rajfura Patryk, Wolak Dawid, Wiśniewski Patryk. Opiekun - Marek Stawiński.

GRATULUJEMY!!! Jesteście niesamowici. Czekamy na dalsze medale.

Dziękujemy Trenerowi za opiekę nad drużyną.

 

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.