Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

emerytowany Kierownik IV Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych
Wydziału Lekarskiego w Katowicach,
profesor zwyczajny Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach,

Członek wielu Towarzystw Naukowych m.in.: Towarzystwa Internistów Polskich, Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, Niemieckiego Towarzystwa Medycyny Fizykalnej i Rehabilitacji, Polskiego Stowarzyszenia Kriomedycznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Środowiskowej, Polskiego Towarzystwa Hematologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Pracy, Polskiego Towarzystwa Gastroenterologicznego, Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego.
Odznaczony m.in.: Krzyżem Komandorskim i Kawalerskim OOP, Złotym Krzyżem Zasługi, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Orderem Honorowym „Laur 50-lecia ŚAM”

Żegnamy wybitnego specjalistę, szlachetnego i prawego Człowieka, szanowanego i cenionego przez współpracowników i młodzież nauczyciela akademickiego, cieszącego się autorytetem w środowisku medycznym.

Wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie zmarłego składają:

Rektor, Senat

i społeczność akademicka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione w dniu 15.05.2021 r. o godz. 13:00
w Kościele św. Marii Magdaleny w Tychach przy ul. ks. Konstantego Damrota 62, po czym odbędzie się ceremonia pogrzebowa na Cmentarzu przy Kościele św. Marii Magdaleny.

SUM © 2016-2021