Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
Plakat - Alergia, skonsultuj się z farmaceutą

W 2016 na choroby alergiczne cierpiało 150 mln Europejczyków i szacuje się, że do 2025 roku połowa populacji europejskiej będzie dotknięta tą chorobą. Nawet jeśli sami nie zmagamy się z jej objawami, to z pewnością znamy kogoś, kto ma z nią do czynienia. Jednak czym tak naprawdę jest alergia? Jak można sobie z nią radzić? Czy o pomoc warto poprosić farmaceutę w aptece?

Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji zachęca do zapoznania się z wiosenną edycją ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Skonsultuj z Farmaceutą". Skoncentruje się ona na temacie alergii. Ze względu na wciąż trwającą pandemię odbędzie się w całości w formie zdalnej. W ramach wydarzenia zostaną zorganizowane różnego rodzaju aktywności, tak by każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

7 maja (piątek) o godz. 18:00 odbędą się zajęcia “Skonsultuj alergię z magistrem farmacji!” z mgr farm. Bartłomiejem Fadrowskim. Obowiązują na nie wcześniejsze zapisy poprzez formularz. Natomiast 8 maja (sobota) o godz. 14:00 zostanie przeprowadzony live z mgr farm. Marianną Krajewską (GdziePoLek.pl) nt. opieki farmaceutycznej w alergii.

Z kolei w dniach 4 - 14 maja 2021 wolontariusze opowiedzą o alergii na lekcjach online w wybranych szkołach w całej Polsce. Będą miały głównie formę dyskusji, tak aby wprowadzić dynamikę w zajęcia i zachęcić do rozmowy. Swoją szkołę można zgłosić przez formularz dostępny na wydarzeniu.

W czasie trwania wydarzenia pojawią się różne posty o tematyce edukacyjnej. Dodatkowo w tych dniach zostanie opublikowane kompendium wiedzy pod tytułem “Co nas drażni, a co uczula - farmaceutyczny poradnik dla alergików”. Za jego pomocą będzie można w prosty i ciekawy sposób dowiedzieć się najważniejszych informacji związanych z alergiami. Będzie on dostępny dla wszystkich bezpłatnie.

KIEDY: 7 - 9 maj 2021

GDZIE: online - wydarzenie na Facebooku (https://fb.me/e/8GAMgSN43)

UDZIAŁ: bezpłatny

ORGANIZATOR: Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji

Serdecznie zapraszamy do śledzenia wydarzenia, jak i Fanpage akcji “Skonsultuj z Farmaceutą”!

Wydarzenie “Alergie - Skonsultuj z Farmaceutą” na Facebookuhttps://fb.me/e/8GAMgSN43

Fanpage “Skonsultuj z Farmaceutą”: https://www.facebook.com/skonsultujzfarmaceuta

Fanpage PTSF: https://www.facebook.com/ptsf.online

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu
 

"Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2023

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.