Komunikat Nr 1/2021
Prorektora do spraw Studiów i Studentów

Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach
z dnia 06.05.2021 r.

 

W związku z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 9 kwietnia 2021 r. w sprawie kwalifikacji osób przeprowadzających badania kwalifikacyjne i szczepienia ochronne przeciwko COVID-19, badanie kwalifikacyjne w celu wykluczenia przeciwskazań do ww. szczepienia przeprowadzać mogą m.in. osoby kształcące się na:

- piątym albo szóstym roku studiów na kierunku lekarskim,

- trzecim roku studiów I stopnia na kierunku pielęgniarstwo,

które uzyskały dokument potwierdzający posiadanie umiejętności kwalifikowania do szczepień, wydany przez uczelnię prowadzącą to kształcenie.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało Uczelnię, że studenci ww. lat i kierunków studiów, którzy wyrażą chęć przeprowadzania badań kwalifikacyjnych, mogą również odbyć nieobowiązkowe szkolenie teoretyczne dotyczące szczepień ochronnych przeciwko COVID-19, którego termin zaplanowany został na dzień 17 maja br.  na platformie e-learningowej Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego. Szczegóły szkolenia: POBIERZ.

Osoby chętne do odbycia ww. szkolenia prosimy o wypełnienie formularza dostępnego pod poniższym linkiem: https://forms.sum.edu.pl/formularz/GYX0y0

Formularz aktywny będzie do dnia 9 maja br. do godz. 23:59.


Prorektor ds. Studiów i Studentów
Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach
prof. dr hab. n. med. Jerzy Stojko