Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Komunikat Nr 15/2021
Rektora Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach
z dnia 29.04.2021 r.

Do dnia 9 maja 2021 r. przedłużam decyzję ogłoszoną Komunikatem Nr 12/2021 z dnia 08.04.2021 r. w sprawie prowadzenia oraz zawieszenia zajęć dydaktycznych,  praktyk wakacyjnych, śródrocznych i staży, na wszystkich kierunkach i poziomach kształcenia.

Jednocześnie informuję, że ostateczna decyzja w przedmiocie powrotu do hybrydowej formy prowadzenia dydaktycznych dla wszystkich lat i kierunków studiów oraz poziomów kształcenia zostanie ogłoszona do 6 maja 2021 r. (patrz Aktualności i komunikaty na stronie internetowej SUM).

Rektor
Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach
prof. dr hab. n. med. Tomasz Szczepański

Announcement No. 15/2021
of the Rector of the Medical University of Silesia in Katowice
of 29 April 2021

I hereby extend my decision communicated in the Announcement No. 12/2021 of 8 April 2021 - on conducting and suspending the classes, summer and mid-semester clerkships, and internships with reference to all fields and years of study – until 9 May 2021.

At the same time, I would like to notify that the final decision on returning to the hybrid teaching model, which will apply to all years, fields and levels of study, shall be announced not later than on 6 May 2021 (see: News and Announcements section on the SUM website).

Professor Tomasz Szczepański, MD, PhD

Rector of the Medical University of Silesia in Katowice