Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

Komunikat Nr 11/2021 z dnia 1 kwietnia 2021 r.
Rektora Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach
dotyczący pomocy studentów SUM w walce z pandemią

 

Władze Szpitali Tymczasowych w Katowicach (Pyrzowice i MCK) apelują do studentów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach o pomoc w walce z epidemią COVID-19 w ramach wolontariatu (bezpłatnie).

Zainteresowanych studentów, studiów stacjonarnych i niestacjonarnych prowadzonych w języku polskim:

 1. kierunek LEKARSKI (I, II, III, IV, V i VI rok studiów)
 2. kierunek LEKARSKO-DENTYSTYCZNY (I, II, III, IV i V rok studiów)
 3. kierunek PIELĘGNIARSTWO (II i III rok I stopnia i II rok II stopnia)
 4. kierunek POŁOŻNICTWO (II i III rok I stopnia i II rok II stopnia)
 5. kierunek FIZJOTERAPIA (II rok studiów II stopnia, jednolite magisterskie - IV rok studiów)
 6. kierunek RATOWNICTWO MEDYCZNE (II i III rok studiów)

do ww. dwóch Szpitali Tymczasowych, prosimy o wypełnienie umieszczonego na stronie internetowej SUM NOWEGO Formularza zgłoszeniowego:

https://forms.sum.edu.pl/formularze/rekrutacja-do-szpitali-tymczasowych-w-katowicach

Równocześnie informuję, że ZAMKNIĘTO formularz rejestracyjny, który zamieszczono w dniu 26 marca. Osoby, które zapisały się w poprzedniej wersji formularza muszą zarejestrować się ponownie i wybrać termin dyżuru.

Decyzją Rektora Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach okres wolontariatu studentów przy zwalczaniu epidemii w Szpitalach Tymczasowych zostanie potraktowany jako nieobecność usprawiedliwiona i zaliczony na poczet zajęć dydaktycznych, bez konieczności ich odrabiania.

Informacje organizacyjne ze Szpitala Tymczasowego w Pyrzowicach dla studentów, którzy zadeklarują dyżury od 8 kwietnia br.:

 1. każdy wolontariusz zobowiązany jest odbyć obowiązkowe szkolenie epidemiczne; najbliższe terminy do wyboru: 6 lub 7 kwietnia br. godz. 9.00, sala 128 budynku WSS GCM, czas trwania: około 2 godziny – dzień będzie zaliczony do okresu wolontariatu (w kolejnych tygodniach zorganizowane będą kolejne szkolenia). Uczestnictwo w szkoleniach nie wymaga wcześniejszego zapisu,
 2. podczas szkolenia będzie omówiona kwestia transportu,
 3. dzień rozpoczęcia wolontariatu – 8 kwietnia,
 4. dyżury: 24 godzinne, z przerwami naprzemiennymi co 3 godziny, to znaczy
 5. po odbyciu dyżuru wymagana jest 36 godzinna przerwa, która nie jest traktowana jako wolontariat,
 6. liczba wolontariuszy na jeden dyżur: 4 osoby, formularz rejestracyjny pozwala na zapisanie 2 studentów z VI roku kierunku lekarskiego oraz dwóch z pozostałych wyżej roczników i kierunków,
 7. ze względów organizacyjnych Szpital podpisze umowę wolontariatu na 3 miesiące, niemniej to wolontariusz decyduje ile odbędzie dyżurów, umowy nie zobowiązują do wykonania konkretnej liczby dyżurów.

Ze Szpitala Tymczasowego w MCK nie posiadamy szczegółowych informacji. Uczelnia skierowała zapytanie do Wojewody o możliwość realizacji wolontariatu w szpitalach, które decyzją Wojewody Śląskiego wykonują świadczenia zdrowotne na rzecz pacjentów zarażonych koronawirusem COVID-19.

Szanowni Państwo, prosimy o zachowanie spokoju, gdyż sytuacja jest dynamiczna i bardzo zmienna a kolejne komunikaty kierowane przez nas do studentów wynikają z wniosków kierowanych w trybie pilnym do Uczelni ze Szpitali i przez Wojewodę.


Rektor
Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach
prof. dr hab. n. med. Tomasz Szczepański

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.