Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

Komunikat  Nr 9/2021

z dnia 26 marca 2021 r.

Rektora Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach

dotyczący pomocy studentów SUM w walce z pandemią

W związku z trudną sytuacją epidemiczną w kraju od dnia 29 marca 2021 r. działalność podejmuje Szpital Tymczasowy Pyrzowice dla Pacjentów z COVID-19, organizację którego powierzono Górnośląskiemu Centrum Medycznemu im. prof. L. Gieca SUM w Katowicach. Szpital będzie usytuowany w Porcie Lotniczym w Pyrzowicach, w dawnym terminalu cargo, tuż przy wjeździe na parking przy lotnisku.

Na wniosek Dyrektora GCM zwracamy się z prośbą o zgłaszanie się studentów SUM poniższych kierunków i lat studiów na wolontariat, który będzie realizowany w Szpitalu Tymczasowym:

  1. kierunek LEKARSKI (I, II i III rok studiów)
  2. kierunek LEKARSKO-DENTYSTYCZNY (I, II i III rok studiów)
  3. kierunek PIELĘGNIARSTWO (II i III rok studiów)
  4. kierunek POŁOŻNICTWO (II i III rok studiów)
  5. kierunek FIZJOTERAPIA (II stopnia-II rok studiów, jednolite magisterskie - IV rok studiów)
  6. kierunek RATOWNICTWO MEDYCZNE (II i III rok studiów)

Realizacja wolontariatu w Szpitalu Tymczasowym może zostać zaliczona jako odbycie praktyk zawodowych

W celu rejestracji zainteresowanych studentów - na stronie internetowej SUM uruchomiono Formularz zgłoszeniowy: https://forms.sum.edu.pl/formularze/rekrutacja-do-tymczasowego-szpitala-w-pyrzowicach, w którym oprócz podstawowych danych należy także wybrać termin dyżuru/ów w przedziale 1 kwietnia – 30 kwietnia w ramach dwóch zmian w godzinach: 7.00 – 19.00 lub 19.00 – 7.00. Istnieje możliwość realizacji dyżurów 24-godzinnych. Organizacja dyżuru realizowana będzie naprzemiennie: 3 godziny: wykonywanie świadczeń opieki zdrowotnej w związku 
z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, następnie 3 godziny odpoczynku.

Oczekiwana liczba wolontariuszy na zmianie wynosi 12. Szpital deklaruje, że zapewnia zaplecze socjalne tj. wyżywienie, napoje oraz oczywiście środki ochrony osobistej.
W następstwie przesłania formularza Uczelnia przekaże Państwa zgłoszenia do Górnośląskiego Centrum Medycznego im. prof. L. Gieca SUM w Katowicach.

Rektor
Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach
prof. dr hab. n. med. Tomasz Szczepański

 

[Przesłano przez: Justyna Bula]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.