Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Jeśli jesteś osobą niepełnosprawną w stopniu znacznym lub umiarkowanym mieszkającą w Katowicach. Jesteś studentem albo planujesz rozpoczęcie nauki w szkole wyższej lub też masz otwarty przewód doktorski otwarty poza studiami doktorskimi – to dla Ciebie stworzono pilotażowy program AKTYWNY SAMORZĄD 2021 – MODUŁ II – finansowany przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Aby ubiegać się o wsparcie konieczne jest złożenie wniosku o dofinansowanie wraz z niezbędnymi załącznikami, które można pobrać ze strony www.mops.katowice.pl w zakładce Pomoc osobom niepełnosprawnym lub osobiści w Dziale ds. Osób Niepełnosprawnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Katowicach, pok. 01, ul. Jagiellońska 17. Wnioski można składać również drogą elektroniczną za pośrednictwem platformy internetowej SOW – www.sow.pfron.org.pl (posiadając podpis elektroniczny lub profil zaufany).

W ramach Modułu II w 2021 roku termin przyjmowania wniosków na rok akademicki 2020/2021 upływa z dniem 31 marca 2021 r., natomiast wniosków dotyczących roku akademickiego 2021/2022 upływa z dniem 10 października 2021 r.

Szczegółowe informacje o programie „Aktywny samorząd” dostępne są na stronie internetowej www.mops.katowice.pl lub na stronie Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych www.pfron.org.pl.

[Przesłano przez: Aleksandra Wilk]

SUM © 2016-2021