Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Z przyjemnością informujemy, że została podpisana umowa o współpracy pomiędzy Państwowym Instytutem Medycznym w Samarkandzie, a Śląskim Uniwersytetem Medycznym w Katowicach.

Współpraca dotyczyć będzie organizacji szkoleń w zakresie nowoczesnych technik w diagnostyce i terapii, wymiany doświadczeń w zakresie dydaktyki, wspólnych prac badawczych i organizacji spotkań naukowych. Inicjatorem nawiązania kontaktów z Uczelnią z Uzbekistanu jest prof. Michał Tendera, który już w 2019 r. zapoczątkował pierwsze nieformalne jeszcze sympozja i szkolenia. - Nasza współpraca zapowiada się niezwykle interesująco. Wychodzę z założenia, że my jako Polska możemy pomagać innym, tak jak kilkadziesiąt lat temu nam pomagały kraje Europy Zachodniej - mówi prof. Tendera.

Do grona osób odpowiedzialnych za kontakty należą również prof. Aneta Gawlik i dr hab. n. med. Maciej Kaźmierski, Prodziekani Wydziału Nauk Medycznych w Katowicach.

W zdalnym podpisaniu umowy udział wzięli prof. Jasur A. Rizaev, JM Rektor prof. Tomasz Szczepański, a także prof. Michał Tendera.

[Przesłano przez: Patrycja Matusińska]

160321 samarkanda-rektor160321 samarkanda-tendera