Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

 

Z przyjemnością informujemy, że została podpisana umowa o współpracy pomiędzy Państwowym Instytutem Medycznym w Samarkandzie, a Śląskim Uniwersytetem Medycznym w Katowicach.

Współpraca dotyczyć będzie organizacji szkoleń w zakresie nowoczesnych technik w diagnostyce i terapii, wymiany doświadczeń w zakresie dydaktyki, wspólnych prac badawczych i organizacji spotkań naukowych. Inicjatorem nawiązania kontaktów z Uczelnią z Uzbekistanu jest prof. Michał Tendera, który już w 2019 r. zapoczątkował pierwsze nieformalne jeszcze sympozja i szkolenia. - Nasza współpraca zapowiada się niezwykle interesująco. Wychodzę z założenia, że my jako Polska możemy pomagać innym, tak jak kilkadziesiąt lat temu nam pomagały kraje Europy Zachodniej - mówi prof. Tendera.

Do grona osób odpowiedzialnych za kontakty należą również prof. Aneta Gawlik i dr hab. n. med. Maciej Kaźmierski, Prodziekani Wydziału Nauk Medycznych w Katowicach.

W zdalnym podpisaniu umowy udział wzięli prof. Jasur A. Rizaev, JM Rektor prof. Tomasz Szczepański, a także prof. Michał Tendera.

[Przesłano przez: Patrycja Matusińska]

160321 samarkanda-rektor160321 samarkanda-tendera

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.