Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
prof. Jerzy Stojko

11 marca 2021 r. odbyła się V edycja Konferencji Prawo a Medycyna organizowana w ramach wzajemnej współpracy przez Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, Śląską Izbę Lekarską w Katowicach, Towarzystwo Ubezpieczeń INTER oraz Samorząd Studencki SUM.

Konferencja zgromadziła w tym roku przed komputerami ponad 250 osób. Słowo wstępne wygłosiło trzech mentorów prof. dr hab. n. med. Jerzy Stojko, Prorektor ds. Studiów i Studentów SUM, Janusz Szulik, Prezes spółek grupy INTER w Polsce oraz dr Tadeusz Urban, Prezes ORL Śląskiej Izby Lekarskiej w Katowicach.

Prelegenci w swych wykładach poruszyli ważne i wręcz pilne tematy związane z codzienną pracą zawodów medycznych, kluczowe również dla studentów kierunków medycznych, którzy wkrótce wejdą w świat pracy z pacjentem. Na początku Mecenas Paweł Strzelec opowiedział o ostatnich zmianach w prawie karnym, które rzutują na odpowiedzialność medyków i mimo, iż zostały zmienione w czasie epidemii zostaną z nami na długo. Następnie prof. dr hab. n. med. Jarosław Markowski omawiał etyczne zasady postępowania z pacjentem terminalnym przywołując pojęcia terapii uporczywej i daremnej. Kolejnym tematem było zarządzanie w ochronie zdrowia. Dr n. med. Janusz Milejski pokazał codzienne problemy prawno-organizacyjne zarządzania placówką ochrony zdrowa. Końcowy wykład przygotowała Pani dr hab. n. med. Anna Brzęk, która omówiła szczegółowo, z wieloma przykładami zdjęciowymi zasady badania i prowadzenia terapii związanej z dotykiem pacjenta w fizjoterapii.

Prelegentom oraz Uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w wydarzeniu. Liczymy na to, że podczas VI edycji konferencji spotkamy się z Państwem w murach naszej Uczelni.

 

 

 

[Przesłano przez: Aleksandra Wilk]

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.