Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

Dziś pierwsza część uroczystej, ze względu na obchody XXX-lecia FRK konferencji naukowej (na platformie Zoom) 12 marca. W czasie spotkania zaplanowano przedstawienie osiągnięć Instytutu Protez Serca FRK oraz ośrodków medycznych i technologicznych, partnerów naukowych i przemysłowych z kraju i zza granicy, którzy byli partnerami projektów badawczo-wdrożeniowych fundacji. W trakcie spotkania prelegenci spróbują ocenić rolę współpracy i efekty prac rozpoczętych przez profesora Zbigniewa Religę w Zabrzu.

 

Młodzież szkolna, studenci, doktoranci mogą przygotować i przesłać organizatorom Konferencji BMT Silesia  pracę w formie 5-7 min prezentacji filmowej w terminie do 30 kwietnia. Wszystkie prezentacje zostaną przez Jury konferencji poddane ocenie do 22 maja. W dniu 29 maja zostanie zorganizowana telekonferencja na platformie Zoom i zostaną zaprezentowane najlepsze, wyróżnione prace, ogłoszone wyniki konkursu na najlepszą pracę w grupie Junior - Szkoła Podstawowa, Junior - Liceum i Technikum, Student oraz Doktorant. Nagrodzeni otrzymają droga mailową i pocztową odpowiednie dyplomy. Na stronie www.biomedtech.eu

Zostaną wyróżnione prace udostępnione. Przewidziana jest specjalna nagroda dla pracy, która rozwiązuje w oryginalny sposób wybrane zagadnienia związane z walką z wirusem CoVid 19.

29 maja, po raz pierwszy odbędzie się też finał konkursu i sesja Młodzi Wynalazcy BMT Silesia. Konkurs jest dla młodzieży do 29 roku życia. Konkurs jest dla osób planujących założenie start-up. Uczestnicy konkursu powinni przesłać do 30 kwietnia krótki film (do 7 min.) przedstawiający założenia i planowany sposób realizacji oraz wdrożenia oryginalnego wynalazku.

Adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;

portale www.frk.pl oraz www.biomedtech.eu.

Szukaj nas 12 marca od 11.00 – 16.00 na platformie YouTube przez link https://youtube.com/channel/UCKnrPuv28oG3liTaeYwzgRQ

Konferencję wspiera Województwo Śląskie – dziękujemy.

 BioMedTech Silesia 2021> Szukajcie nas, transmisja na żywo, 12 marca od 11.00 – 16.00 na platformie YouTube przez link https://youtube.com/channel/UCKnrPuv28oG3liTaeYwzgRQ

Konferencje, już po raz XIX, prowadzi Zbigniew Nawrat.

11.00 FRK od początku – słowami dyrektora generalnego FRK Dr Jana Sarnę

11.30 – 13.00 Osiągnięcia Instytutu Protez Serca FRK i spółek wdrożeniowych FRK własnymi słowami 

Roman Kustosz/Lukasz Mucha i Patrycja Badoń/Piotr Wilczek/Zbigniew Małota i Dariusz Krawczyk

13.00 - 16.00  Nauka/Badania/Wdrożenia FRK dziełem współpracy wg Mistrzów Medycyny/Nauki/Techniki/Przedsiębiorców

Marian Zembala/Romuald Cichoń/Janusz Skalski/Joanna Śliwka/Alejandro Juarez/Jacek Białkowski/Roman Major/Juergen Lackner/Tadeusz Morawiec/Michał Wojtalik/ Oskar Kowalski/Krzysztof Jóźwik/Marek Gzik/Zbigniew Paszenda/Marek Kowalczuk/Piotr Ladyżyński/ Stanisław Mitura;

Zenon Narojek (Wadim Plast), Wiesław Zinka (Meden-Inmed);

Peter Furjes, Janos Rado, Csaba Ducso, Maren Boedding, Bartek Stanczyk (ACCREA), Kaspar Althofer, Tadeusz Durczok, Dariusz Hejmej (PRS).

 

 

 

[Przesłano przez: Patrycja Matusińska]

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.