Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

Trener i autor wielu publikacji na temat sportów wytrzymałościowych – Joe Friel będzie gwiazdą tegorocznej III Konferencji „Medycyna Sportowa okiem kardiologa". To certyfikowany amerykański trener sportów wytrzymałościowych takich jak triathlon i kolarstwo. Jest autorem artykułów ukazujących się m.in. w The New York Times oraz książek m.in.: „Triathlon. Biblia treningu", „Kolarstwo. Biblia treningu", „Szybkość i siła po 50-tce", „Podręcznik treningu z miernikiem mocy" oraz „Dieta dla aktywnych". Jest także konsultantem w branży sportowej i fitness.

Konferencja odbędzie się 16 marca 2021 o godzinie 17:00. Jej organizatorem jest Studenckie Koło Naukowe (dr hab. n. med. Andrzej Tomasik, lek. Dominika Blachut, lek. Stanisław Wawrzyniak, dr n. med. Brygida Przywara-Chowaniec oraz prof. Dr hab. n. med. Ewa Nowalany-Kozielska ) przy II Katedrze i Oddziale Klinicznym Kardiologii w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Konferencja poświęcona zostanie medycynie sportowej oraz schorzeniom kardiologicznym towarzyszącym sportowcom. Dowiemy się m.in. czym charakteryzuje się serce sportowca.

W trakcie spotkania uczestnicy poszerzą wiedzę w zakresie oceny echokardiograficznej oraz roli sportu w leczeniu cukrzycy. Mając na uwadze aktualną sytuację epidemiczną związaną z COVID-19, poruszony zostanie temat chorób zakaźnych i szczepień sportowców. Omówiona zostanie również praktyka lekarzy POZ i wystawianych przez nich skierowań na badania niezbędne do kwalifikacji sportowców-amatorów, chcących uczestniczyć w zawodach sportowych.

Konferencja skierowana jest głównie do studentów i doktorantów SUM i odbędzie się on-line z zasięgiem krajowym. Rejestracja i udział są bezpłatne. Strona internetowa wydarzenia: https://webinar-med.pl/kardio-sport/

 

 

fotografia Joe Friel

fot. Joe Fiel

 

program konferencji w wersji edytowalnej dostępny poniżej

 

Medycyna sportowa okiem kardiologa 16 marca 2021 r. godz. 17:00 – 19:30

  • Godz. 17:00 – 17:05 Wprowadzenie – dr hab. n. med. Andrzej Tomasik
  • Godz. 17:05 – 17:20 Fizjologia wysiłku i jego wpływ na układ sercowo- naczyniowy – lek. Stanisław Wawrzyniak
  • Godz. 17:25 – 17:40 Serce sportowca – ocena echokardiograficzna – Prof. dr hab. n. med. Tomasz Kukulski
  • Godz. 17:45 – 18:00– Nagły zgon sercowy – dr n. med. Anna Turska-Kmieć
  • Godz. 18:05 - 18:20 – Badania niezbędne do kwalifikacji sportowców-amatorów do uczestnictwa w zawodach sportowych – dr n. med. Anna Turska-Kmieć
  • Godz. 18:25 - 18:40 – Choroby zakaźne i szczepienia a uprawianie sportu – dr n. med. Barbara Sobala-Szczygieł
  • Godz. 18:45 - 19:00 - Rola sportu w leczeniu cukrzycy - dr n. med. Sebastian Seget
  • Godz. 19:05 – 19:20 – Competitive athlete in older age – clues to successful training and racing - Joe Friel (Wykład w języku angielskim)
  • Godz. 19:25 - 19:30 - Podsumowanie

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.