Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Trener i autor wielu publikacji na temat sportów wytrzymałościowych – Joe Friel będzie gwiazdą tegorocznej III Konferencji „Medycyna Sportowa okiem kardiologa". To certyfikowany amerykański trener sportów wytrzymałościowych takich jak triathlon i kolarstwo. Jest autorem artykułów ukazujących się m.in. w The New York Times oraz książek m.in.: „Triathlon. Biblia treningu", „Kolarstwo. Biblia treningu", „Szybkość i siła po 50-tce", „Podręcznik treningu z miernikiem mocy" oraz „Dieta dla aktywnych". Jest także konsultantem w branży sportowej i fitness.

Konferencja odbędzie się 16 marca 2021 o godzinie 17:00. Jej organizatorem jest Studenckie Koło Naukowe (dr hab. n. med. Andrzej Tomasik, lek. Dominika Blachut, lek. Stanisław Wawrzyniak, dr n. med. Brygida Przywara-Chowaniec oraz prof. Dr hab. n. med. Ewa Nowalany-Kozielska ) przy II Katedrze i Oddziale Klinicznym Kardiologii w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Konferencja poświęcona zostanie medycynie sportowej oraz schorzeniom kardiologicznym towarzyszącym sportowcom. Dowiemy się m.in. czym charakteryzuje się serce sportowca.

W trakcie spotkania uczestnicy poszerzą wiedzę w zakresie oceny echokardiograficznej oraz roli sportu w leczeniu cukrzycy. Mając na uwadze aktualną sytuację epidemiczną związaną z COVID-19, poruszony zostanie temat chorób zakaźnych i szczepień sportowców. Omówiona zostanie również praktyka lekarzy POZ i wystawianych przez nich skierowań na badania niezbędne do kwalifikacji sportowców-amatorów, chcących uczestniczyć w zawodach sportowych.

Konferencja skierowana jest głównie do studentów i doktorantów SUM i odbędzie się on-line z zasięgiem krajowym. Rejestracja i udział są bezpłatne. Strona internetowa wydarzenia: https://webinar-med.pl/kardio-sport/

fotografia Joe Friel

fot. Joe Fiel

program konferencji w wersji edytowalnej dostępny poniżej