Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

Szanowni Państwo,

w związku z przygotowywaniem się Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach do procesu ewaluacji jakości działalności naukowej, który rozpocznie się w roku 2022, uprzejmie wskazuję, że na mocy art. 265 ust. 11 ustawy z dnia      20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. z 2020 r. poz. 85 z późn. zm.) monografie naukowe i artykuły naukowe uwzględnione mogą zostać w ocenie podmiotu, jeżeli informacje o nich zostaną umieszczone w bazie danych dostępnej za pośrednictwem elektronicznego identyfikatora naukowca zgodnego z międzynarodowymi standardami (Open Researcher and Contributor ID). Ustawowy obowiązek umieszczania informacji o wypracowanych osiągnięciach naukowych ciąży na osobach prowadzących działalność naukową.

Powyższe oznacza, że Państwa osiągnięcia naukowe wypracowane w latach 2017-2021 nie zostaną uwzględnione w ocenie jakości działalności naukowej SUM, jeżeli nie będą zamieszczone na Państwa indywidualnych profilach ORCID.

 Z tychże względów, ponawiam prośbę dotyczącą:

  • połączenia konta osobistego PBN z kontem w Zintegrowanym Systemie Informacji o Nauce i Szkolnictwie Wyższym POL-on oraz indywidualnym identyfikatorem ORCID;
  • bieżącego uzupełnienia danych w systemie tj. m.in. zatrudnienia w SUM oraz afiliacji do Uczelni;
  • zmiany dostępu do konta ORCID z „no public information available” na „everyone” (widoczność danych w systemie);
  • sprawdzenia kompletności wprowadzonych do bazy PBN osiągnięć naukowych,
  • wprowadzenia dorobku, który wydany zostanie w roku bieżącym.

Pomocne instrukcje, jak uzupełnić zawartość profilu znajdują się na stronie Biblioteki Głównej SUM (zakładka Bibliografia i Bibliometria - ORCID).
Przypominam Państwu, że od wyniku oceny ewaluacji zależy dalsze funkcjonowanie Naszej Uczelni, która stanowi dobro wspólne dla całej wspólnoty akademickiej i przyszłych kształtowanych przez Nas pokoleń.

Przykładowymi konsekwencjami wypływającymi z uzyskanego negatywnego wyniku ww. oceny parametrycznej jest brak zachowania statusu uczelni akademickiej, brak utrzymania uprawnień do nadawania stopni naukowych czy prowadzenia przez SUM Szkoły Doktorskiej.  

Żywię głęboką nadzieję na pomoc i zaangażowanie z Państwa strony, jednocześnie dziękując Wszystkim pracownikom naukowym, którzy na bieżąco aktualizują dane na swoich indywidulanych kontach umożliwiając tym samym Uczelni ich wykazanie w procesie ewaluacji.

Z wyrazami szacunku

prof. dr hab. n. med. Katarzyna Mizia-Stec

Prorektor ds. Nauki

Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.